• Konkursy biblioteczne

•  I. Konkurs na cytat gastronomiczny

ZASADY:
          Na stronie fb oraz na tablicy w bibliotece będą umieszczane cytaty gastronomiczno –literackie (będą zmieniać się raz w miesiącu)
          Uczniowie (aktualni) naszej szkoły powinni podać autora i tytuł książki z którego on pochodzi
          odpowiedź należy wysyłać na adres bibliotekazszgk@wp.pl z dopiskiem „KONKURS CYTAT nr ….”
          ...

Konkurs przeznaczony dla obecnych uczniów szkoły

UWAGA!!
          Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację swoich danych osobowych (Imię, Nazwisko, Klasa) zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r., Nr.101, pz. 926 ze zm.)

SKĄD POCHODZĄ TE CYTATY?:

Cytat nr 1 - wrzesień

"Wszyscy hobbici umieją oczywiście gotować, bo tę sztukę wpajają im rodzice jeszcze przed abecadłem - do abecadła zresztą nie każdy dochodzi (...)."

Cytat nr 2 - październik

„Czekoladka, której człowiek nie miał ochoty zjeść, nie liczy się jako czekoladka. To odkrycie pochodzi z tej samej dziedziny fizyki kulinarnej co ta, która wykazała, że jedzenie skonsumowane nie przy stole nie zawiera żadnych kalorii”

Cytat nr 3 - listopad

„On kochał wszystko. Kochał jedzenie, ludzi, swoją córkę. Kochał gotować, kochał mnie. I dokąd go to doprowadziło? Do przedwczesnego grobu. Nie można tak wszystkiego kochać, mówiłam ci zresztą."

Cytat nr 4 - grudzień

„- Mon Dieu! W tym kraju traktujecie sprawy kulinarne z karygodną wręcz obojętnością.”

Cytat nr 5 - Styczeń

„Jedzenie to duszenie smutków poduszką tłuszczu."

Cytat nr 6 - Luty

„W daniach z piekarnika najlepsze jest to jak wiele pozostawiają możliwości - i że wiele wybaczają.”

Cytat nr 7 - Marzec

„Dobrze gotuj, dobrze jedz i rozmawiaj z ludźmi, którzy są w twoim życiu ważni."

II.Konkurs_Wiedzy_o_Patronce_Szkoly.pdf

- będzie przeprowadzony w miesiącu marcu 2023 dokładny termin zostanie ustalony

link uaktywni się

III.Caloroczny_konkurs_czytelniczy1.pdf