• Samorząd Uczniowski

• przewodniczący: Aleksandra Matulka
        • sekretarz: Jerzy Kuczyński

Zadania Samorządu Uczniowskiego

1. Zapewnienie każdemu uczniowi poczucia bezpieczeństwa przez zdecydowane i skuteczne przeciwdziałanie wszelkim formom agresji w klasie i szkole.
        2. Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb koleżanek i kolegów.
        3. Współdziałanie z władzami szkoły w celu zapewnienia uczniom należytych warunków do najlepszego spełniania obowiązków szkolnych oraz udzielania niezbędnej pomocy młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji.
        4. Dbanie o sprzęt szkolny. Organizowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy i szkoły oraz inspirowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
        5. Propagowanie różnych form rozwoju intelektualnego i kulturowego.
        6. Rozstrzyganie sporów między uczniami, zapobieganie konfliktom między uczniami i nauczycielami, a w przypadku pojawienia się takiego konfliktu zgłaszanie go poprzez opiekuna samorządu dyrektorowi szkoły, Radzie Pedagogicznej lub Radzie Rodziców.
        7.  Dbanie o dobre imię i honor szkoły na jej terenie i poza nią.