• Projekt edukacyjny

• Nasi uczniowie i nauczyciele historii wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Tak jak gdyby nas nigdy nie było. Zagłada Żydów w ramach niemieckiej Aktion Reinhardt”. Objęty był on patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Część realizowanego projektu zakładała przeprowadzenie w czterech województwach dawnego Generalnego  Gubernatorstwa lekcji multimedialnych dla uczniów szkół średnich. Podobne zajęcia odbyły się w wybranych miastach USA i Izraela.

Projekt nawiązuje do zbrodni hitlerowskich, jakie zostały dokonane na polskich Żydach blisko 80 lat temu.  Uczniowie pogłębili swą wiedzę na temat  niemieckiej polityki eksterminacyjnej okresu II wojny światowej. Poznali specyfikę budowania „Lebensraum’u” na okupowanych terenach Polski. Dostępna dla uczniów wystawa upamiętniająca wydarzenie budzi głęboką refleksję na temat istoty II wojny światowej, stosunku okupanta do podbitej ludności, skali ludobójstwa, jaką dokonali hitlerowcy na Żydach w latach 1942 – 1943.

• Uwaga kandydaci!

• Kandydaci, którzy złożyli wniosek o przyjęcie do szkoły w wersji elektronicznej (przez profil zaufany) powinni zgłosić się do sekretariatu szkoły po odbiór skierowania do lekarza medycyny pracy.

• "Sprzątamy dla Polski"

• Nasz udział w kwietniowej ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski został nagrodzony certyfikatem i zwiększeniem poziomu świadomości ekologicznej biorącej w niej młodzieży.

• Wycieczka do Warki

• 12 maja 2022r. klasa 2Tżb odwiedziła Warkę. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się ciekawych faktów o Józefie Wybickim i historii powstania naszego hymnu. Głównym punktem było zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i spacer po pięknie utrzymanym parku. Na koniec krótkiej wycieczki nie zabrakło też odrobiny słodkości.🍦

• Muzeum Katyńskie

• W dniu 11.05.2022 r. chętni uczniowie z klas: 3Tha, 3Tżb, 3Thb, 3Tża, 2Tża i 3kb uczestniczyli w wyciecze do Warszawy. Po seansie filmowym w Cinema City Arkadia, wspólnie z opiekunami udali się do Cytadeli Warszawskiej, na terenie której mieści się Muzeum Katyńskie.  To pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Uczniowie mieli możliwość poznania gromadzonych zabytków kultury narodowej, związanych z dziejami oręża polskiego. Wycieczka pozostanie miłym wspomnieniem zarówno wśród młodzieży, jak i opiekunów.

• Konkurs Cukierniczy "Drobne wyroby ciastkarskie"

• W dniu 27 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Cukierniczy „Drobne wyroby ciastkarskie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas w zawodzie Kucharz (Paulina Sawicka i Dawid Stachowski oraz Patrycja Kamińska i Anna Przysiecka),  Technik żywienia i usług gastronomicznych (Julia Olejnik i Julia Kołacz), a także  Technik hotelarstwa (Zuzanna Zawarska i Klaudia Stawiska), którzy na co dzień nie mają zajęć praktycznych w pracowni gastronomicznej. Hotelarze wykazali się jednak dużym doświadczeniem, a przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością. Każdy zespół przygotował 3 porcje wyrobu. Ocenie podlegała  zgodność z tematem konkursu,  estetyka podania,  wkład własnej pracy w wykonanie elementów dekoracyjnych,  a także poprawność wykonywania czynności technologicznych, za którą można było otrzymać najwięcej punktów. Zwycięzców wyłoniło  Jury Konkursu w składzie: Kierownik warsztatów Mariola Chudzik oraz nauczycielki przedmiotów gastronomicznych  Małgorzata Walencik,  Anna Banach,  Aleksandra Lech – Strzyżewska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do pracy nad doskonaleniem umiejętności zawodowych.