• X Konkurs kulinarny „PIZZA&PASTA”

• 3 lutego 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie kulinarnym w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Tematem przewodnim była PIZZA& PASTA. Konkurs miał formę „black box” – każdy z uczestników sporządził potrawę z surowców przygotowanych przez organizatora, które do czasu konkursu nie były znane.

Celem konkursu  było wykazanie się umiejętnościami kulinarnymi w sporządzaniu oryginalnej potrawy z własnoręcznie sporządzonym makaronem. Głównymi kryteriami oceny były: dobór surowców, kreatywność, estetyka, smak, zapach i stosowanie zasad higieny pracy. Potrawy oceniało jury w składzie: Bartek Heba, Mariusz Gawrzyszewski, Marcin Suchenek oraz Stanisław Nowogrodzki – doświadczeni szefowie kuchni, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą z zawodnikami.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ppor Emilii Gierczak zaprezentowali wysoki poziom pracy, sami przygotowali pyszny makaron barwiony sepią czyli czarnym, naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z mątwy. Łukasz Zawłocki z klasy 3 Tż a zajął trzecie miejsce za potrawę "Czarne parpadelle z krewetkami chilli na białym winie", a Sebastian Kacynel z klasy 3 K miejsce czwarte za "Tagiatelle z  krewetkami w sosie paprykowo pomidorowym".

Życzymy dalszych sukcesów, nie tylko kulinarnych!