• Gastronomik? Mój wybór!
      • Technik żywienia i usług gastronomicznych
          • Bezpieczeństwo nad wodą

Za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Piaseczyńskiego WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria na temat zachowania się nad wodą oraz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej.

• Oddaj krew! Podziel się życiem

Chcąc okazać wielkie serca i pomóc potrzebującym uczniowie naszej szkoły wraz z Panią pedagog wzięli dziś udział w Akcji PCK "Oddaj krew! Podziel się życiem". Wszystkim krwiodawcom dziękujemy i zachęcamy do regularnego udziału w kolejnych tego typu akcjach.

• Wycieczka - hotel Sielanka nad Pilicą

W dniu 15.06.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej wycieczce do hotelu Sielanka nad Pilicą. Pan Mateusz Glegoła (szef pionu hotelowego) oprowadził naszych "hotelarzy" z klasy 1-szej i 2-giej po obiekcie, w tym w spa, sali konferencyjnej i mini zoo. Przybliżył również specyfikę pracy w tak kameralnym hotelu połozonym w wiejskiej okolicy. Uczniowie zachwycili się przyjaznymi końmi, które prezentowała ich trenerka. Wspaniałe widoki, bardzo przyjazny personel, a także możliwość wypoczynku przy ognisku nad wodą spowodował, że będą miło wspominać tą wycieczkę.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" - wspólne gotowanie

Uczniowie Gastronomika uczestniczący w programie Erasmus+ stanęli na wysokości zadania i podjęli się wspólnego gotowania z przedstawicielami Starostwa Powiatowego. W czwartek 20.05.2021r. razem z p. Ksawerym Gutem Starostą Piaseczyńskim, p. Ewą Lubianiec członkiem Zarządu oraz p. Magdaleną Boniecką Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy przygotowywali potrawy kuchni greckiej w tym musakę, ciasto filo, souvlaki, chlebek pita, sałatkę oraz dodatki takie jak tzatziki i oliwa czosnkowa. Czas spędzony w kuchni pozwolił nie tylko na dzielenie się posiadaną wiedzą kulinarną i umiejętnościami, ale okazał się czasem relaksu i dobrej zabawy.

• Informacja dla kandydatów

Informujemy, że badania lekarskie niezbędne do przyjęcia do szkoły (lekarz medycyny pracy) można wykonać w punkcie:

NZOZ Medvit Sp. z o.o. ul. Puławska 42 B, 05-500 Piaseczno

wtorek środa, czwartek w godz. 9.00-13.00;

tel. 506 107 973 (w godz.. 10.00-18.00)

• Uwaga Konsumenci!

Warsztaty szkolne zapraszają na pyszne – domowe obiady. Ruszamy 10.05.2021. Obiady nadal będą wydawane tylko na wynos, w obowiązującym reżimie sanitarnym.

• Matura 2021

Egzaminy maturalne - maj 2021. Absolwenci w oczekiwaniu na rozdanie arkuszy maturalnych z języka polskiego.

• Obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dokładnie 230 lat temu w Rzeczypospolitej Obojga Narodów została uchwalona pierwsza w nowożytnej Europie, a druga na świecie konstytucja. 5 maja 1791 r. uznano ten fakt za święto narodowe, które później z powodu rozbiorów zostało na długi czas zawieszone. Po wojnie polsko – rosyjskiej 1792 r. w obronie konstytucji, doszło do okupacji Polski i obalenia Konstytucji i drugiego rozbioru państwa. Święto 3 Maja zostało przywrócone w odrodzonym po I wojnie światowej państwie polskim. Ponownie zostało zakazane podczas okupacji naszego kraju w okresie II wojny światowej, jak również czasach zależności naszej ojczyzny od Związku Radzieckiego. Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 30.04.2021

Dzisiaj skończyliśmy naszą przygodę i praktyki w słonecznej Grecji - to był nasz ostatni dzień!

Po praktykach młodzież razem ze swoimi opiekunami podsumowała zdobytą wiedzę i umiejętności z całego pobytu. Ostatnim elementem była uroczysta ceremonia zakończenia, na której nasi uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu oraz pożegnali się z opiekunami z Grecji.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 29.04.2021

Przedostatni dzień za naszymi praktykantami!

Technicy hotelarstwa dbali o czystość pokoi hotelowych oraz części do niego przylegających. Technicy żywienia i usług gastronomicznych pracowali na wybranych stanowiskach przy asyście mentorów przygotowując potrawy i dania oraz napoje dla gości hotelowych. Przygotowywali też salę restauracyjną i bufet śniadaniowy. Po praktykach wszystko się wydaje już gotowe do rozpoczęcia intensywnego dla turystki i gastronomii sezonu letniego, w tym w szczególności nasi uczniowie!

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 28.04.2021

W środku tygodnia młodzież nie zwolniła tempa!

Dzisiaj technicy żywienia i usług gastronomicznych w podziale na grupy pracowali na wybranych stanowiskach przy asyście mentorów przygotowując potrawy i dania dla naszych gości. Przygotowywali również bufet śniadaniowy oraz salę restauracyjną, a następnie obsługiwali serwis.

• Brązowy znak jakości

Niedziela 12.05.2024