• Gastronomik? Mój wybór!
      • Technik żywienia i usług gastronomicznych
          • 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP

Uwaga uczniowie!

Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "10 pajacyków za 1 zł na WOŚP". Każdy z Was może wesprzeć organizację bez wydawania pieniędzy! Wystarczy się trochę poruszać, a w zamian za to - nauczyciele i dwie organizacje z Góry Kalwarii: Fundacja Edukacja Sportowa oraz Strefa Aktywności, wpłacą fundusze na WOŚP. Więcej szczegółów otrzymacie od naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Zapoznajcie się z zasadami akcji w załączonym pliku (przedź do pliku)

• 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP
          • Uwaga uczniowie!

W dniu 11.01.2021 r. rozpoczynamy II etap procesu rekrutacji uczestników do udziału w projekcie „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój”, nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowanego w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W jego ramach uczestnicy pod opieką nauczycieli, zrealizują program zagranicznych mobilności zawodowych obejmujących wdrożenie programów praktyk dla wybranych kierunków oraz programu kulturowego, we współpracy z greckim partnerem SAGEM Training Services Ltd.

• Uwaga uczniowie!
          • Narodowe Święto Niepodległości 2020

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

• Informacja dla uczniów!

Przez cały listopad w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL, dajemy Wam dostęp
            do 12 bestsellerowych ebooków i audiobooków!

Zachęcamy wszystkich do czytania lub słuchania zaproponowanych w tegorocznej akcji książek - wykorzystaj informacje zawarte w powyższym plakacie.

• "Atrakcyjni na rynku pracy"

Więcej informacji: Projekt UE

Mimo trudnych czasów, w okresie pandemii, uczniowie naszej szkoły nie odpuszczają i cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W dniach 20 oraz 23 października 2020 r. w reżimie sanitarnym wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. Pod bacznym okiem pana Patryka przygotowywali potrawy z kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Doskonalili techniki kulinarne, poznawali nowe smaki i sposoby ekspedycji potraw. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodowego kilku uczestników wszystkie potrawy, w tym pieczone udka z kaczki, ravioli z dorszem, polędwiczka z musem z jabłek z karmelizowaną pietruszką, gazpacho wyglądały i smakowały znakomicie.

• Informacje dla rodziców!

W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów, po uwzględnieniu wytycznych Kuratorium Oświaty i uzyskaniu zgody organu prowadzącego od dnia 26.10.2020r. do 08.11.2020r. nauka w naszej szkole będzie się odbywała tylko w systemie zdalnym. Jednocześnie prosimy zarówno rodziców, jak i uczniów o śledzenie na bieżąco informacji i komunikatów w dzienniku elektronicznym.

• UWAGA KONSUMENCI!

Sytuacja epidemiczna wymusza na nas wyjątkową troskę
            o bezpieczeństwo i reżim sanitarny.

W trosce o zdrowie Państwa i naszych uczniów podjęliśmy decyzję o sprzedaży przygotowanych przez uczniów potraw w naczyniach jednorazowych,
            tylko i wyłącznie na wynos.

Wyżej wymieniona sytuacja
            obowiązuje od 15.10.2020 do odwołania.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 16.10.2020

Nasza mała grecka przygoda dobiegła końca! Sami nie wiemy, kiedy upłynął nam ten cały czas, ale z pewnością możemy powiedzieć, że obfitował on w wiele wrażeń!

Ostatni dzień technicy żywienia i usług gastronomicznych spędzili na dopracowywaniu do perfekcji wszystkich umiejętności przydatnych w pracy kelnera oraz kucharza. Hotelarze natomiast zakończyli praktyki wykonując zadania związane z pracą w pralni hotelowej, powtarzając wszystkie niezbędne wiadomości na temat środków czystości i sprzętów wykorzystywanych w tym miejscu.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 15.10.2020

W czwartek technicy żywienia i usług gastronomicznych kontynuowali pracę na serwisie, za barem i w kuchni hotelowej. Obsługiwali gości, dokonując ekspedycji potraw i napojów, przygotowywali salę na ich przybycie oraz dbali o porządek w restauracji w trakcie trwania posiłków. W kuchni pracowali nad obróbką wstępną warzyw oraz przygotowywali dania z manu. Hotelarze natomiast zajmowali się realizacją zadań w ramach housekeepingu, utrzymując porządek w częściach mieszkalnych hotelu.

• Brązowy znak jakości

Niedziela 12.05.2024