Oferta edukacyjna
Technikum
5 - letnietechnik żywienia i usług gastronomicznych Branżowa Szkoła I - go Stopnia
3 - letniakucharz Liceum Ogólnokształcące
4 - letnieprofil: psychologiczno - społeczny Jeśli chcesz się zapoznać z kierunkami kształcenia - kliknij w obrazek!
Wykaz jednostek medycznych wykonujących badania kandydatom do szkoły
technik żywienia i usług gastronomicznych - symbol cyfrowy: 343404
Technik żywienia i usług gastronomicznych może być zatrudniony w zakładach żywienia otwartego i zamkniętego oraz instytucjach zajmujących się obrotem żywności, a także w restauracjach, hotelach, barach, domach wczasowych. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług gastronomicznych dotyczących np. przygotowywania potraw i napojów, jak również organizowania przyjęć i imprez okolicznościowych.
Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym: biologia
Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, biologia, język obcy
Absolwent Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji:
I. HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań:
- oceny jakości surowca
- przechowywania żywności
- obróbki produktów i przygotowania stanowiska pracy
- obsługi sprzętu gastronomicznego
- przygotowania dań zimnych, gorących i podstawowych deserów
- wydawania dań
II. HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych:
- oceniania jakości żywienia
- planowania żywienia z uwzględnieniem alternatywnego sposobu żywienia
- organizowania żywienia w produkcji gastronomicznej
- wykonywania usług gastronomicznych
- ekspedycji potraw i napojów
kucharz - symbol cyfrowy 512001
Kucharz może być zatrudniony w zakładach żywienia otwartego i zamkniętego lub instytucjach zajmujących się obrotem żywności. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług gastronomicznych, a także zdobywać dodatkowe kwalifikacje po zdaniu odpowiedniego egzaminu w Branżowej Szkole II stopnia uzyskując dyplom technika żywienia i usług gastronomicznych.
Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, biologia, język obcy
Absolwent Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie kucharz będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji:
I. HGT.02 Przygotowanie i wydawanie dań:
- oceny jakości surowca
- przechowywania żywności
- obróbki produktów i przygotowania stanowiska pracy
- obsługi sprzętu gastronomicznego
- przygotowania dań zimnych, gorących i podstawowych deserów
- wydawanie dań
liceum ogólnokształcące - profil psychologiczno-społeczny (1A)
Nauka w klasie o profilu psychologiczno-społecznym skierowana jest do absolwentów szkół podstawowych, którzy zainteresowani są szeroko pojętą wiedzą z zakresu psychologii, socjologii i pedagogiki. Osoby, które posiadają umiejętność słuchania, są wrażliwe i empatyczne, a przy tym mają potrzebę niesienia pomocy innym odnajdą w tej klasie swoje miejsce. Dzięki nauce w tej klasie młody człowiek odkryje nie tylko siebie, ale będzie mógł także zgłębić szereg fascynujących zagadnień z pogranicza psychologii i nauk społecznych oraz zdobyć wiedzę w zakresie rozwiązywania konfliktów (negocjacje i mediacje), analizy procesów podejmowania decyzji, rozumienia potrzeb i mechanizmów, a także postępowania ludzi i sztuki efektywnego porozumiewania się. W klasie realizowane będą rozszerzone zajęcia języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie, warsztaty z zakresu psychologii. Poza standardowymi lekcjami profil oferuje uczestnictwo w projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, lekcjach muzealnych czy warsztatach z ciekawymi ludźmi. Po ukończeniu liceum naukę można kontynuować nie tylko na studiach (psychologia, socjologia, resocjalizacja), ale również w szkołach policealnych (pracownik socjalny). Absolwent szkoły ma różnorodne możliwości na współczesnym rynku pracy, ponieważ może odnaleźć się zarówno w agencjach reklamowych czy public relations, centrach badań społecznych, w organizacjach pozarządowych, ale także w miejscach, w których umiejętności psychologiczno – społeczne mają podstawowe znaczenie.
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, wiedza o społeczeństwie
Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie