• Kierunki kształcenia

    • 4-letnie Technikum / 5-letnie Technikum nr 1 kształcące w zawodzie:             

     technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją „Fitness cross i dietetyka”

     W dobie narastającego tempa życia, zanieczyszczenia środowiska, spożywania zmodyfikowanej żywności oraz braku ruchu jesteśmy coraz bardziej narażeni na choroby cywilizacyjne takie jak: otyłość, schorzenia układu kostnego i krążenia oraz choroby nowotworowe. Dlatego chcieliśmy podjąć działania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia związanego z odżywianiem i aktywnością fizyczną.

     Na zajęciach realizowanych w ramach: dietetyki uczniowie poznają zagadnienia z zakresu żywienia niezbędne do planowania żywienia dietetycznego m.in.  różne rodzaje diet, zasady  układania i modyfikowania.

     Zajęcia w ramach „fitness cross” to połączenie fitness (muzyka, taniec i ruch) z intensywnym treningiem wysiłkowym i wytrzymałościowym.

               technik hotelarstwa z innowacją: "Turystyka w hotelarstwie"

     Turystyka i hotelarstwo to kierunki kształcenia dla ludzi ciekawych świata. Umiejętne rozpoznawanie potrzeb gości hotelowych oraz zaplanowanie różnorodnych i aktywnych form wypoczynku to główne zadania prawdziwych „hotelarzy”. W dzisiejszych czasach zarówno hotelarstwo  jak i turystyka należą do sektorów gospodarki przeżywających dynamiczny rozwój.  Sprzedaż usług hotelarskich i turystycznych w naszym kraju w ostatnich latach m.in. w związku z przystąpieniem Polski do krajów Unii europejskiej, staje się coraz większym wyzwaniem. Zmieniająca się nieustannie sytuacja rynkowa, rosnąca konkurencja, bardzo szybkie wahania koniunktury wymagają od hotelarzy nieustannej aktywności i czujności.

     Wprowadzenie innowacji  „Turystyka” doskonale koreluje z programem nauczania technika hotelarstwa, a tym samym pozwala na nabycie przez uczniów dodatkowych umiejętności, które ułatwią stworzenie  ciekawej oferty zachęcającej do przyjazdu gości do obiektu hotelarskiego.

      

     3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia nr 1 kształcąca w zawodzie

     kucharz

     Zawód znany od wieków i niezbędny, ale do niedawna zwykle pozostający w cieniu. Od paru lat zawód kucharza staje się coraz bardziej doceniany. Dobry kucharz ma dziś nawet szansę zostać gwiazdą telewizji. Profesjonalny kucharz to nie tylko znakomity rzemieślnik, ale także w wielu przypadkach prawdziwy artysta, który potrafi z gotowania i przygotowanych potraw uczynić prawdziwą sztukę. Kucharz dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które umożliwiają przyrządzanie potraw w różnych kulturach kulinarnych i dostosowanych do różnych okazji. Coraz częściej do obowiązków kucharza należy też bezpośredni kontakt z klientami i wykonywanie potraw na ich specjalne zamówienie. To właśnie kucharz i jego kuchnia przyciągają klientów, zwiększając obroty i konkrencyjność firmy, w której pracuje.

     cukiernik

      Cukiernik to osoba, która zajmuje się wyrobem ciast, ciastek i deserów. Zakres jego obowiązków różni się w zależności od miejsca zatrudnienia. W małych przedsiębiorstwach jest odpowiedzialny za cały proces produkcji, od zakupu surówców do powstania produktu. Natomiast w dużych firmach, każdy cukiernik ma swoją specjalizację, w której pracuje np. dekorator lub ciastkarz. Niezależnie jednak od miejsca zatrudnienia, musi przestrzegać zasad BHP oraz dbać o porządek miejsca pracy. 

     W tym zawodzie bardzo ważną cechą jest pomysłowość i kreatywność, a także ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Dobry cukiernik musi być dokładny, cierpliwy i zwracać uwagę na szczegóły, które są istotne w jego codziennej pracy. W tym zawodzie liczą się umiejętności i pasja, ale należy posiadać również odpowiednie wykształcenie i przygotowanie, które zdobędziesz w naszej szkole.  

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej