• Bezpieczeństwo nad wodą

     • Za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Piaseczyńskiego WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria na temat zachowania się nad wodą oraz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej.

     • Oddaj krew! Podziel się życiem

     • Chcąc okazać wielkie serca i pomóc potrzebującym uczniowie naszej szkoły wraz z Panią pedagog wzięli dziś udział w Akcji PCK "Oddaj krew! Podziel się życiem". Wszystkim krwiodawcom dziękujemy i zachęcamy do regularnego udziału w kolejnych tego typu akcjach.

     • Wycieczka - hotel Sielanka nad Pilicą

     • W dniu 15.06.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej wycieczce do hotelu Sielanka nad Pilicą. Pan Mateusz Glegoła (szef pionu hotelowego)  oprowadził naszych "hotelarzy" z klasy 1-szej i 2-giej po obiekcie, w tym w spa, sali konferencyjnej i mini zoo. Przybliżył również specyfikę pracy w tak kameralnym hotelu połozonym w wiejskiej okolicy. Uczniowie zachwycili się przyjaznymi końmi, które prezentowała ich trenerka. Wspaniałe widoki, bardzo przyjazny personel, a także możliwość wypoczynku przy ognisku nad wodą spowodował, że będą miło wspominać tą wycieczkę.

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" - wspólne gotowanie

     • Uczniowie Gastronomika uczestniczący w programie Erasmus+ stanęli na wysokości zadania i podjęli się wspólnego gotowania z przedstawicielami Starostwa Powiatowego. W czwartek 20.05.2021r. razem z p. Ksawerym Gutem Starostą Piaseczyńskim,  p. Ewą Lubianiec członkiem Zarządu oraz p. Magdaleną Boniecką Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy przygotowywali potrawy kuchni greckiej w tym musakę, ciasto filo, souvlaki, chlebek pita, sałatkę oraz dodatki takie jak tzatziki i oliwa czosnkowa. Czas spędzony w kuchni pozwolił nie tylko na dzielenie się posiadaną wiedzą kulinarną i umiejętnościami, ale okazał się czasem relaksu i dobrej zabawy.

      Miłym akcentem kończącym to niesamowite wydarzenie był wspólny lunch, podczas którego  wymieniano się doświadczeniami kulinarnymi, a uczniowie opowiadali o przygodzie jaką przeżyli w Grecji.

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

     • Informacja dla kandydatów

     • Informujemy, że badania lekarskie niezbędne do przyjęcia do szkoły (lekarz medycyny pracy) można wykonać w punkcie:

      NZOZ Medvit Sp. z o.o. ul. Puławska 42 B, 05-500 Piaseczno

      wtorek środa, czwartek w godz. 9.00-13.00;

      tel. 506 107 973 (w godz.. 10.00-18.00)

     • Uwaga Konsumenci!

     • Warsztaty szkolne zapraszają na pyszne – domowe obiady. Ruszamy 10.05.2021. Obiady nadal będą wydawane tylko na wynos, w obowiązującym reżimie sanitarnym.

     • Akcja Żonkile 2021 - rocznica powstania w getcie warszawskim

     • Uczniowie gastronomika wzięli udział w zajęciach on-line zorganizowanych przez Muzeum Polin i nauczycieli naszej szkoły w 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. W podziękowaniu za uczczenie tej tragicznej daty otrzymaliśmy dyplom oraz list, który tu zamieszczamy.

     • Matura 2021

     • Egzaminy maturalne - maj 2021. Absolwenci w oczekiwaniu na rozdanie arkuszy maturalnych z języka polskiego.

     • Obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • Dokładnie 230 lat temu w Rzeczypospolitej Obojga Narodów została uchwalona pierwsza w nowożytnej Europie, a druga na świecie konstytucja. 5 maja 1791 r. uznano ten fakt za święto narodowe, które później z powodu rozbiorów zostało na długi czas zawieszone. Po wojnie polsko – rosyjskiej 1792 r. w obronie konstytucji, doszło do okupacji Polski i obalenia Konstytucji i drugiego rozbioru państwa. Święto 3 Maja zostało przywrócone w odrodzonym po I wojnie światowej państwie polskim. Ponownie zostało zakazane podczas okupacji naszego kraju w okresie II wojny światowej, jak również czasach zależności naszej ojczyzny od Związku Radzieckiego. Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

      W tym roku obchodzimy okrągłą, bo 230 rocznicę tego święta. Z tej okazji Zamek Królewski w Warszawie przygotował szereg wydarzeń, przede wszystkim wystawę pt. „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej”. 29 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się w Zamku inauguracja obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Wykłady odbywać się będą o godz. 18.00 i dostępne będą w trybie online na kanałach społecznościowych Zamku w serwisach Facebook i Youtube.

      Więcej informacji na stronie: "kliknij"

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 30.04.2021

     • Dzisiaj skończyliśmy naszą przygodę i praktyki w słonecznej Grecji - to był nasz ostatni dzień!

      Po praktykach młodzież razem ze swoimi opiekunami podsumowała zdobytą wiedzę i umiejętności z całego pobytu. Ostatnim elementem była uroczysta ceremonia zakończenia, na której nasi uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu oraz pożegnali się z opiekunami z Grecji.

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 29.04.2021

     • Przedostatni dzień za naszymi praktykantami! 

      Technicy hotelarstwa dbali o czystość pokoi hotelowych oraz części do niego przylegających. Technicy żywienia i usług gastronomicznych pracowali na wybranych stanowiskach przy asyście mentorów przygotowując potrawy i dania oraz napoje dla gości hotelowych. Przygotowywali też salę restauracyjną i bufet śniadaniowy. Po praktykach wszystko się wydaje już gotowe do rozpoczęcia intensywnego dla turystki i gastronomii sezonu letniego, w tym w szczególności nasi uczniowie!                

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 28.04.2021

     • W środku tygodnia młodzież nie zwolniła tempa! 

      Dzisiaj technicy żywienia i usług gastronomicznych w podziale na grupy pracowali na wybranych stanowiskach przy asyście mentorów przygotowując potrawy i dania dla naszych gości. Przygotowywali również bufet śniadaniowy oraz salę restauracyjną, a następnie obsługiwali serwis.

      Technicy hotelarstwa wykonywali pracę na housekeepingu oraz dbali o porządek w częściach wspólnych i mieszkalnych. Porządkowali także pool bar, przygotowując kolejną sekcję hotelu do otwarcia.

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej