• Jaką jesteś matką, jakim jesteś ojcem-test dla rodziców

    • Test dla rodziców - jaką jesteś matką, jakim jesteś ojcem

      

     * Czy starasz się wybierać przyjaciół twojemu dziecku, sugerując mu mniej lub bardziej stanowczo, że ten z którym obecnie się przyjaźni nie jest odpowiednim towarzystwem?

     * Czy twoim zdaniem dzieci nie powinny wyrażać swoich opinii na temat życia rodzinnego, zachowania innych członków rodziny, sposobu spędzania wolnego czasu?

     * Czy wyręczasz dziecko z każdej nawet najprostszej pracy np. ścielesz jego łóżko, robisz mu herbatę, gdy sobie tego zażyczy, odkurzasz dywan w jego pokoju?

     * Czy krytykujesz, szydzisz z dziecka lub wyśmiewasz je, gdy coś poszło nie po jego myśli?

     * Czy zmuszasz dziecko do jedzenia potraw, których nie lubi ponieważ uważasz, że potrawy te potrzebne są do odpowiedniego rozwoju dziecka?

     * Czy osądzasz dziecko, nie dając mu możliwości usprawiedliwienia się i wyłożenia własnych racji?

     * Czy rozwiązujesz wszystkie problemy dziecka nie dając mu szansy na to, aby sam z nimi walczył, wychodząc z założenia, że jeszcze w życiu będzie miał wiele trudnych spraw do rozwiązania?

     * Czy uważasz, że twoje dziecko nie powinno mieć żadnych obowiązków, ponieważ na obowiązki ma jeszcze czas?

     * Czy pragniesz i dążysz do tego, aby twoje dziecko zrealizowało twoje marzenia z młodości, których tobie nie udało się zrealizować?

     * Czy przy każdej okazji lub w większości przypadków karzesz dziecko lub krzyczysz na nie, jeśli sprzeciwia się twojej woli i twoim nakazom?

     * Czy karzesz dziecko bijąc je?

     * Czy udajesz, że nie zauważasz nagannych zachowań twojego dziecka?

     * Nie przytulasz dziecka, nie mówisz, że go kochasz, nie okazujesz mu uczuć?

     * Czy dla świętego spokoju ulegasz dziecku, gdy zacznie krzyczeć, płakać, spazmować, terroryzować Cię?

      

     Test dla rodziców - ani razu nie odpowiedziałeś "tak"

     Jesteś wyjątkowym rodzicem, który w zasadzie nie popełnia błędów wychowawczych. Czy to jest jednak możliwe? Jeszcze raz przeczytaj pytania i zastanów się czy rzeczywiście z czystym sumieniem za każdym razem odpowiesz "nie". Jeśli wynik się powtórzy, to serdecznie gratulujemy - jesteś naprawdę dobrym rodzicem, można powiedzieć, że idealnym.

      

     Test dla rodziców - 1 do 4 razy odpowiedziałeś "tak"

     Jesteś dobrym rodzicem. Może brakuje Ci nieco do ideału, ale nie ma na co narzekać. Wystarczy, że zrewidujesz swoje postępowanie w tych przypadkach, w których odpowiedziałeś "tak", a twoje błędy przy wychowywaniu dziecka odejdą w niebyt. Jest bardzo prawdopodobne, że w Twoim przypadku nie będzie to trudne, bo test wykazał również, że starasz się być dobrym rodzicem.

     Test dla rodziców - 5 do 9 razy odpowiedziałeś "tak"

     Popełniasz zbyt wiele błędów wychowawczych. Twoje dziecko nigdy nie wie co się po Tobie spodziewać. W podobnych sytuacjach wychowawczych raz zachowujesz się racjonalnie, a innym razem w sposób zupełnie nieprzewidywalnie. Prawdopodobnie wszystko zależy od Twojego humoru. Takie zachowanie powoduje, że Twoje dziecko ma poczucie niedowartościowania i w życiu dorosłym może mieć problemy adaptacyjne.

      

     Test dla rodziców - 9 do 14 razy odpowiedziałeś "tak"

     Oblałeś ten test w sposób katastrofalny. Twoje dziecko musi być bardzo nieszczęśliwe, czuje się niekochane, a przede wszystkim nie ma w Tobie oparcia. Twoje błędy wychowawcze mogą spowodować to, że przestaniesz mieć jakikolwiek wpływ na własne dziecko i z każdym kolejnym rokiem może być coraz gorzej. Przeczytaj jeszcze raz powyższe pytania i postaraj się zmienić swoje wychowawcze priorytety.

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej