• Papierosy i e-papierosy

• Palenie papierosów

Palenie papierosów i prawo

- zakaz sprzedaży papierosów i e-papierosów oraz pojemników z płynem osobom do 18 lat

- zakaz palenia papierosów i e-papierosów w miejsach publlicznych i pomieszczeniach

- zakaz ich rekalmowania i promocji

- za palenie w niedozwolonym miejscu grozi mandan od 500 zł

- sprzedawca może zażądać dokumentu potwierdzającego pełnooletność.

E-papierosy są tak samo szkodliwie i rakotwórcze, jak zwykłe papierosy, a może nawet bardziej, gdyż zawierają kilkukrotnie większe stężenie nikotyny i innych substancji chemicznych, m.in.: ołów, arsen, rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd oraz nikotynę.

Wszystkie papierosy i e-papierosy zawierają szkodliwą nikotynę i 70 substancji rakotwórczych. Kontakt z dymem papierosowym ma długotrwałe negatywne skutki dla rozwoju mózgu. Papierosy są poważnym zagrożeniem zdrowia dla dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży.

PAPIEROSY SKRACAJĄ ŻYCIE

PAPIEROSY SĄ PRZYCZYNĄ ZAWAŁU SERCA

PAPIEROSY WYWYŁUJĄ IMPOTENCJĘ

PALENIE POWODUJE SZYBKIE STARZENIE SIĘ SKÓRY

PALENIE POWODUJE , ŻE UBRANIA, WŁOSY, SKÓRA I ODDECH ŚMIERDZĄ

PALENIE POWODUJE, ŻE PALCE I ZĘBY ŻÓŁKNĄ I CIEMNIEJĄ

PALENIE NISZCZY ZĘBY I DZIĄSŁA

PALENIE NISZCZY MÓZG

PALENIEM MOŻESZ ZABIĆ SWOJE NIENARODZONE DZIECKO

PALENIE JEST PRZYCZYNĄ MIAŻDŻYCY

PALENIE WYWOŁUJE RAKA PŁUC I KRTANI

PALENIA POWODUJE UZALEŻNIENIA I SZKODZI TWOJEMU ZDROWIU

PALENIE ZABIJA - RZUĆ TERAZ

Generalnie papierosy obniżają jakość życia. Ponadto osoby niepalące coraz bardziej zdecydowanie mówią: "nie dla dymu tytoniowego" i ograniczają miejsca, gdzie można palić.

Twój organizm, rodzina i przyjaciele powiedzą wreszcie: dość! Jeśli dojrzałeś do rzucenia palenia możesz wypróbować kilka metod na pozbycie się tego nałogu.

1. Metoda EASYWAY, czyli prosta metoda na rzucenie palenia. Jej twórca to Allen Carr. Klucz do sukcesu to wzmocnienie samooceny i motywacji, wiara w siebie.

a) pierwsze 3 tygodnie są bez papierosa najgorsze; wytrzymaj - organizm się oczyści i z każdym dniem będzie lepiej,

b) nie sięgaj po kolejnego papierosa,

c) uświadom sobie, czego się boisz w związku z rzuceniem palenia; kiedy poznasz przyczynę tego lęku, okaże się, że nie jest ona taka straszna,

d) podejmij decyzję, że już nigdy nie zapalisz.

2. Spotkania z grupą ludzi rzucających palenia.

a) przez rozmowy z innymi dochodzisz do tego, że nie warto palić,

b) uczysz się co zrobić z rękoma, gdy już nie palisz i jak się pozbyć myślenia o papierosach,

c) wzmacniasz siłę woli i dochodzisz do wniosku, że palić nie warto.

3. Biorezonans.

Nałóg pokonuje się dzięki zharmonizowaniu zaburzonego przez nikotynę pola elektromagnetycznego poprzez podłączenie do specjalnego urządzenia na około 20 minut. Zabieg jest bezbolesny. Potem trzeba wypić około 2 litrów wody w ciągu doby, by oczyścić organizm z toksyn nikotynowych. Efekt - uczucie niechęci do papierosów.

4. Pigułki, tabletki.

Uwalniają do mózgu dopaminę i zmniejszają objawy odstawienia nikotyny.

5. Akupunktura i elektrostymulacja,

Nakłuwa się (lub dotyka lekkim prądem) kilka punktów na uchu. Przywraca to równowagę w organizmie, uspokaja cię, wycisza.

6. Gumy do żucia lub plastry nikotynowe.

Przyjmuje się coraz mniejsze porcje nikotyny, aż do ich całkowitego odstawienia, gdyż organizm powoli odzwyczaja się od nikotyny.

Jak rzucić palenie i nie przytyć?

1. Zrezygnuj z ciastek i słodyczy na rzecz chleba razowego i otrębów.

2. Ogranicz tłuste potrawy.

3. Jedz świeże warzywa.

4. Noś przy sobie butelkę mineralnej wody, by popijać, gdy przyjdzie ci ochota na jedzenie lub palenie.

5. Pij świeże soki i herbaty ziołowe.

Pamiętaj! Nałóg zaczyna się w głowie i tylko głowa może pomóc się z niego wykaraskać!