• IV Powiatowy Konkurs Żywieniowy dla Gimnazjalistów

• ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU:

REGULAMIN_2016.pdf

IV Powiatowy Konkurs Żywieniowy rozstrzygnięty

Już od czterech lat Konkurs Żywieniowy dla Gimnazjalistów wpisany jest w harmonogram wydarzeń odbywających się w grudniu w Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak w Górze Kalwarii. I choć grudzień to dla większości z nas czas przygotowań do świąt, dla uczniów i pracowników szkoły to również czas organizowania finału tego popularnego w środowisku lokalnym konkursu. W tym szczególnym dniu zawitali do nas liczni goście i - przede wszystkim - gimnazjaliści. Tematem zmagań uczestników konkursu były węglowodany, ich źródła i znaczenie w żywieniu człowieka. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, p. Katarzyna Paprocka członek Zarządu Starostwa Powiatowego, p. Jan Wysokiński zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz p. Magdalena Boniecka-Duchna Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły na przybycie p. Marka Kowalczyka Dyrektora SPZOZ w Górze Kalwarii, który zainspirował szkołę do zwrócenia uwagi na sposób odżywiania się gimnazjalistów. Nas szczególnie ucieszyła obecność uczniów gimnazjów, którzy zostali wybrani spośród 16 zespołów, starających się o udział w finale. To właśnie oni, mając wsparcie swoich opiekunów: p. Agnieszki Dzik, p. Kingi Korzeniowskiej, p. Anny Krawczyk, p. Danieli Marchlewskiej i p. Agnieszki Makarewicz, wykonali prezentacje multimedialne na miarę finału.

Uczestników finału uroczyście powitała dyrektor szkoły p. Teresa Korczak. W kilku ciepłych słowach wsparcia udzielił także Pan wicestarosta. Wypowiedziom gimnazjalistów przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: p. Monika Ziółkowska (przewodnicząca), p. Agnieszka Oleszczuk oraz p. Marta Moczydłowska. To właśnie ona podjęła decyzję o przyznaniu poszczególnych miejsc. Na wyniki jednak uczestnicy musieli trochę poczekać. Aby zagospodarować czas wolny organizatorzy przygotowali Mini Spartakiadę Gastronomiczną, w której rywalizowali ze sobą przedstawiciele poszczególnych gimnazjów. Gimnazjaliści mieli do wykonania 5 zadań takich jak: ubijanie piany z białek na czas, rozpoznawanie 6 zaszyfrowanych produktów, podanie nazw potraw sporządzonych na bazie wylosowanego surowca, zrobienie makaronowych korali oraz uzyskanie jak najdłuższej obierki z jabłka. Emocje sięgały zenitu. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość poznania choć namiastki czynności wykonywanych przez uczniów naszej szkoły na co dzień. Nie zabrakło oczywiście ciepłego poczęstunku oraz pokazu carvingu. Jednak podczas czasu wolnego w głowach uczestników była tylko jedna myśl. Kto wygrał? Żeby odpowiednio zbudować napięcie w pierwszej kolejności ogłoszono wyniki spartakiady i rozdano puchary. I tak:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie

II miejsce – Gimnazjum w Górze Kalwarii

III miejsce – Zespół Szkół Publicznych im. T. Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie

Następnie Pani Dyrektor wspólnie z Panią Naczelnik ogłosiły wyniki konkursu, które przedstawiają się następująco:

I miejsce – Maja Sadowska i Marlena Sowińska(Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie)

II miejsce – Paulina Tulińska i Weronika Tulińska (Zespół Szkół Publicznych w Złotokłosie)

III miejsce – Irena Sienkiewicz i Marta Wasil (Gimnazjum im. Orła Białego w Brześcach)

Atrakcyjność nagród zaskoczyła samych uczestników. Nagrodą za zajęcie I miejsca były 2 tablety ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Wśród sponsorów znaleźli się także: Księgarnia Szkolna - 2 plecaki młodzieżowe, Księgarnia „u AGATY” - dwa bony o wartości 50 zł. Pozostałe nagrody zakupiono dzięki wsparciu finansowemu sponsorów takich jak: Market Spożywczy EDEN, Cukiernia „Szymańscy”, Sklep Wielobranżowy Urszula Fąfara oraz Pieprz & Wanilia.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazaną życzliwość i wsparcie. Bez tego nie byłoby możliwe zorganizowanie przedsięwzięcia, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do naszej szkoły, a młodszych kolegów do udziału w konkursie za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w "Albumie fotograficznym"