• Gastronomik? Mój wybór!
      • Technik żywienia i usług gastronomicznych
          • Praktyki zagraniczne szansą na rozwój

Za nami drugi dzień we Włoszech – pełen nowych wyzwań, ale i doświadczeń, które zbieramy na każdym kroku! Po wdrożeniu, poznaniu miejsc pracy, szkoleniach stanowiskowych i BHP przyszła kolej na pierwsze asysty i samodzielne wykonywanie zadań.

Hotelarze pracowali dzisiaj w ramach działu służby pięter, wykonując szereg zadań związanych z pracami porządkowymi, przygotowywaniem jednostek mieszkalnych czy obsługą niezbędnych urządzeń. Pracowali także nad porządkiem pomieszczeń ogólnodostępnych oraz działu gastronomicznego – restauracyjno-barowego wybranych obiektów.

• Praktyki zagraniczne szansą na rozwój

Kolejna nasza grupa podbija europejski rynek pracy!

Tym razem jesteśmy we Włoszech, a nasi uczniowie mają okazję poznać ten kraj i rozwijać się w swoich fachu dzięki pierwszemu projektowi, wchodzącemu w ramy uzyskanej na lata 2022-2027 Akredytacji Erasmusa! Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000059538 jest kolejną już inicjatywą Zespołu Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii na polu międzynarodowych mobilności edukacyjnych, dedykowanych realizacji przez naszych uczniów praktyk i staży zawodowych. Głównym celem projektu jest rozwój możliwości oferowanych przez ZSZ w zakresie kreowania szans zawodowych dla uczniów, w tym poprzez organizację mobilności zagranicznej dla grupy 28 uczniów kształcących się w zawodach technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz..

• DKMS

Mimo zmiennej pogody w ostatni weekend podczas Pikniku profilaktyczno-sportowego, uczniowie naszej szkoły promowali akcję DKMS. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom za udział.

• "Smakuj życie z Gastronomikiem"

,,Smakuj życie z Gastronomikiem” to cykl spotkań ze znanymi osobami, w czasie których uczniowie naszej szkoły mają okazję poznać wybitne postacie.

30 września 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Lechosława Michalaka - wybitnego polskiego kolarza wielokrotnego Mistrza Polski, zwycięzcę Tour de Pologne. Pan Lechosław zapoznał nas z dyscypliną sportu jaką jest kolarstwo, oraz ukazał ile wyrzeczeń i ciężkiej pracy jest potrzebne, aby osiągnąć sukces. Mieliśmy także możliwość zobaczyć szosowy rower, koszulki, podnieść puchar oraz obejrzeć liczne medale.

• 3 x SUKCES!!!

22.09.2022r. na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Wszyscy spisali się bardzo dobrze i pewnie awansowali do kolejnego etapu.

Medale zdobyli:

• Fabian Wilk (złoty)
            • Maciej Bieniak (srebrny )
            • Natalia Podsiadła
          • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

Obecnie w naszej szkole trwa "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych". Na pierwszym piętrze znajduje się kącik poświęcony chorobom zakaźnym. Uczniowie zaznajamiając się z materiałami przygotowanymi przez MEiN, mogą poznać charakterystykę wybranych chorób zakaźnych oraz ich profilaktykę. W tym tygodniu wszystkie oddziały będą uczestniczyły w warsztatach, mających na celu szerzenie wiedzy na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień czy higieny osobistej.

• Tydzień Konstytucyjny

Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy zorganizowało IX edycję Tygodnia Konstytucyjnego. W naszej szkole zajęcia przeprowadziła Pani Eliza Rutynowska. Warsztaty dotyczyły praw człowieka i podstawowych wartości konstytucyjnych. Serdecznie dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie.

• Projekt edukacyjny

Nasi uczniowie i nauczyciele historii wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Tak jak gdyby nas nigdy nie było. Zagłada Żydów w ramach niemieckiej Aktion Reinhardt”. Objęty był on patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Część realizowanego projektu zakładała przeprowadzenie w czterech województwach dawnego Generalnego Gubernatorstwa lekcji multimedialnych dla uczniów szkół średnich. Podobne zajęcia odbyły się w wybranych miastach USA i Izraela.

• Brązowy znak jakości

Sobota 04.05.2024