• Kierunki kształcenia

• 4-letnie Technikum / 5-letnie Technikum nr 1 kształcące w zawodzie:

technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją „Fitness cross i dietetyka”

W dobie narastającego tempa życia, zanieczyszczenia środowiska, spożywania zmodyfikowanej żywności oraz braku ruchu jesteśmy coraz bardziej narażeni na choroby cywilizacyjne takie jak: otyłość, schorzenia układu kostnego i krążenia oraz choroby nowotworowe. Dlatego chcieliśmy podjąć działania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia związanego z odżywianiem i aktywnością fizyczną.

Na zajęciach realizowanych w ramach: dietetyki uczniowie poznają zagadnienia z zakresu żywienia niezbędne do planowania żywienia dietetycznego m.in.  różne rodzaje diet, zasady  układania i modyfikowania.

Zajęcia w ramach „fitness cross” to połączenie fitness (muzyka, taniec i ruch) z intensywnym treningiem wysiłkowym i wytrzymałościowym.

technik hotelarstwa z innowacją: "Turystyka w hotelarstwie"

Turystyka i hotelarstwo to kierunki kształcenia dla ludzi ciekawych świata. Umiejętne rozpoznawanie potrzeb gości hotelowych oraz zaplanowanie różnorodnych i aktywnych form wypoczynku to główne zadania prawdziwych „hotelarzy”. W dzisiejszych czasach zarówno hotelarstwo  jak i turystyka należą do sektorów gospodarki przeżywających dynamiczny rozwój.  Sprzedaż usług hotelarskich i turystycznych w naszym kraju w ostatnich latach m.in. w związku z przystąpieniem Polski do krajów Unii europejskiej, staje się coraz większym wyzwaniem. Zmieniająca się nieustannie sytuacja rynkowa, rosnąca konkurencja, bardzo szybkie wahania koniunktury wymagają od hotelarzy nieustannej aktywności i czujności.

Wprowadzenie innowacji  „Turystyka” doskonale koreluje z programem nauczania technika hotelarstwa, a tym samym pozwala na nabycie przez uczniów dodatkowych umiejętności, które ułatwią stworzenie  ciekawej oferty zachęcającej do przyjazdu gości do obiektu hotelarskiego.

3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia nr 1 kształcąca w zawodzie

kucharz

Zawód znany od wieków i niezbędny, ale do niedawna zwykle pozostający w cieniu. Od paru lat zawód kucharza staje się coraz bardziej doceniany. Dobry kucharz ma dziś nawet szansę zostać gwiazdą telewizji. Profesjonalny kucharz to nie tylko znakomity rzemieślnik, ale także w wielu przypadkach prawdziwy artysta, który potrafi z gotowania i przygotowanych potraw uczynić prawdziwą sztukę. Kucharz dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które umożliwiają przyrządzanie potraw w różnych kulturach kulinarnych i dostosowanych do różnych okazji. Coraz częściej do obowiązków kucharza należy też bezpośredni kontakt z klientami i wykonywanie potraw na ich specjalne zamówienie. To właśnie kucharz i jego kuchnia przyciągają klientów, zwiększając obroty i konkrencyjność firmy, w której pracuje.