• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• Dnia 27 listopada 2019 r. podczas oficjalnej uroczystości uczeń naszej szkoły Sylwester Nowek z klasy 2 Ta, otrzymał z rąk I Mazowieckiej Wicekurator Oświaty Doroty Skrzypek, dyplom poświadczający otrzymanie stypendium od Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

• Udział w akcji Stowarzyszenia Dobra Wola

• W dniu 23.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serca, poświęcając swój wolny czas na udział w zbiórce pieniędzy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Dobra Wola w Auchan Piaseczno. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych intelektualnie w gminie Chynów. Bardzo dziękujemy kwestującym oraz ofiarodawcom!

• W królewskim stroju

• Znane powiedzenie mówi, że nie szata zdobi człowieka, ale każdy kto gościł na warsztatach zorganizowanych przez edukatorów z Zamku Królewskiego, może z tą ludową mądrością polemizować. Przede wszystkim uczniowie mogli przekonać się, jak znaczącym i wiele mówiącym o nas elementem jest strój: i ten codzienny, i ten, który przywdziewamy, by uczcić jakieś święto. Poza tym historia stroju to fascynująca i lśniąca tysiącem anegdot opowieść o tym, jak za pomocą ubrania wyrazić siebie: swoje poglądy, przynależność społeczną, status majątkowy. Najatrakcyjniejszą częścią zajęć była ta, podczas której uczniowie mieli szansę na ubranie się w zrekonstruowane stroje pochodzące z XVIII i XIX wieku. Każdy chętnie dobrał pasujący do niego żupan, delię, suknię czy frak. Efekt końcowy był oszałamiający! Królewskie stroje przeobraziły uczniów naszego technikum w arystokratów i arystokratki. Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia przedstawiające nasze metamorfozy.

• Obchody rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

• Dnia 11 listopada 2019 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem pani Dyrektor Teresy Korczak, pani Anny Maj oraz pana Tomasza Arta wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym, a następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, gdzie poszczególne zaproszone delegacje instytucji oraz szkół złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

• "Szkoła do hymnu"

• 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

• Podziękowania!

• Dnia 12 listopada 2019 r. nasza szkoła otrzymała podziękowania od Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii za udział w akcji "Światełko pamięci dla zmarłych mieszkańców"

• Wycieczka do Filtrów Warszawskich

• Dnia 06 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili Zespół Filtrów Warszawskich znajdujący się przy ul. Koszykowej 81 w Warszawie. Działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie przywitały młodzież swoim kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, Nasz przewodnik - edukator przybliżył uczniom specyfikę unikalnych w skali światowej rozwiązań zastosowanych przez brytyjskiego inżyniera Williama Lindleya. Nasza grupa obejrzała zarówno Wieżę Ciśnień, jak i zwiedziła Muzeum Wodociągów i Kanalizacji, imponujące Filtry Powolne oraz Zakład Filtrów Pośpiesznych. Edukacyjny wyjazd zakończony został również obowiązkowym „akcentem gastronomicznym”.

• Tydzień Konstytucyjny

• Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już uczestniczyli w VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Zajęcia na temat Konstytucji, wolności słowa i mowy nienawiści przeprowadział pani Eliza Rutynowska.