• Zrozumieć statystykę

• Dnia 24 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. "Jak poprawnie interpretować dane statystyczne?". Lekcje prowadzili pracownicy Urzędu Statystycznego w Warszawie w ramach VII edycji akcji "Zrozumieć statystykę", mającej na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej wśród młodzieży.

• Podsumowanie I-go półrocza

• Dnia 24 stycznia 2020 r. odbył się apel podsumowujący I-sze półrocze roku szkolnego 2019/2020. W trakcie uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie szczególnie wyróżniających się zarówno w nauce, jak i podejmujących inne promowane przez szkołę aktywności. Pani Dyrektor Teresa Korczak w kilku słowach zwróciła uwagę na wartość nauki i systematyczności w późniejszej pracy zawodowej. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom pogratulowała samozaparcia, wytrwałości i dojrzałości oraz życzyła dalszych sukcesów w realizacji planów Rozdanie nagród i dyplomów upłynęło w atmosferze życzliwości i przyjacielskiego wsparcia. Najlepsi obdarowywani byli dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców i sponsorów.

• "Atrakcyjni na rynku pracy" - kurs kelnerski

•  Uczniowie „gastronomika” nie lubią nudy. Zwłaszcza jeśli chodzi o nabywanie nowych umiejętności. Mimo dni wolnych z przyjemnością uczęszczali na zajęcia dodatkowe organizowane w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. 30 godzinny kurs kelnerski odbył się 10, 11 i 18 stycznia 2020r. i cieszył się ogromną popularnością. Uczestnicy poznawali tajniki sztuki kelnerskiej od profesjonalisty. Nie zabrakło czasu na poznanie zasad nakrywania stołu, serwisów, w tym specjalnego, a także zasad obsługi gościa. Wiedza zdobyta w szkole oraz podczas kursu pozwolą uczniom w przyszłości na zdobycie satysfakcjonującej ich pracy.