• Praktyki zawodowe szansą na rozwój - przygotowanie językowe i kulturowe w ramach Programu Erasmus+

     • Uczniowie zakwalifikowanie do Programu Erasmus + rozpoczęli już przygotowania językowe i kulturowe. W dniu 25 stycznia 2020r. doskonalili język angielski natomiast 08 lutego poznawali kulturę, alfabet oraz podstawowe zwroty w języku greckim. Zajęcia przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali lektorki, która z ogromną charyzmą przekazywała cenne dla stażystów informacje i słownictwo. Atrakcją zajęć okazała się nauka tańca greckiego, który wcale nie jest tak prosty jak się wszystkim wydaje.

     • Warsztaty dla nauczycieli

     • Więcej informacji: Projekt UE.

      Mimo rozpoczynających się ferii zimowych (tylko z nazwy) nauczyciele zawodu w ramach Projektu UE "Atrakcyjni na rynku pracy" doskonalili umiejętności zawodowe w zakresie kuchni polskiej. W dnach 8 i 29 lutego 2020 r. pięcioosobowa grupa uczestniczyła w warsztatach, których celem było poznanie nowinek technologicznych oraz nowych, ciekawych przepisów na dania z kuchni staropolskiej. Wśród wielu potraw i dodatków, które wspólnie przygotowywano były: puree z pietruszki, pieczone udka z kaczki, żeberka glazurowane, sos cumberland. Wszystko wyglądało i smakowało wyśmienicie, a wiedza zdobyta podczas warsztatów zostanie wykorzystana w dalszej pracy z uczniami podczas zajęć przygotowujących do zawodu.

     • Spotkanie z historią.

     • Dnia 7 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Piotrem Rytką - lokalnym społecznikiem i miłośnikiem historii, a także autorem książki „Na drodze do Niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w których miejscowościach powstawała Polska Organizacja Wojskowa, gdzie znajdowała się Cerkiew Prawosławna w Górze Kalwarii, dlaczego dowódcy oddziałów POW z Góry Kalwarii i Czerska jeździli po rozkazy do Grójca?  Pan Piotr Rytko przekazał naszej bibliotece egzemplarz swojej książki, a więc zapraszamy do jej wypożyczania. Na zakończenie tego inspirującego spotkania uczeń Maksymilian Haman przekazał gościowi podziękowanie w imieniu wszystkich uczestników.