• Komunikat Kuratorium Oświaty w Warszawie

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

     • UWAGA UCZNIOWIE!

     • W okresie zawieszenia zajęć w dniach 12 - 25 marca 2020 r. uczniowie zobowiązani są do samodzielnej pracy w domu.

      Materiały od nauczycieli będą przesyłane przez dziennik elektroniczny oraz inne dostępne komunikatory społecznościowe.

      Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny.

     • UWAGA KOMUNIKAT!

     • DECYZJĄ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ

      W DNIACH 12-25 MARCA 2020 R.

      ZAWIESZA SIĘ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE W NASZEJ SZKOLE.

      TO NIE SĄ FERIE!!!

      TO CZAS KWARANTANNY - CZAS, KTÓRY UCZNIOWIE POWINNI SPĘDZIĆ W DOMU.

      Prosimy o rozwagę i odpowiedzialność!

      Wszelkie dodatkowe informacje będą przekazywane na bieżąco przez dziennik elektroniczny oraz stronę internetową szkoły.

     • Serowarstwo w naszej szkole

     • Jak się okazuje uczniowie naszej szkoły to nie tylko znakomici kucharze, kelnerzy czy też hotelarze. Ci młodzi ludzie doskonaląc swoje umiejętności zawodowe  4 marca 2020r. zdobyli wiedzę niezbędną do produkcji serów. W tym dniu uczniowie klasy 2 i 3 technikum uczestniczyli  w warsztatach serowarskich zorganizowanych w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Serowar Żuławski p. Krzysztof Jaworski otworzył uczestnikom drzwi do krainy serowarstwa. W bardzo ciekawy sposób przedstawił historię tej dziedziny ubarwiając swoją opowieść anegdotami na temat wybranych serów. Omówił mikroflorę pożyteczną oraz niekorzystną w procesie produkcji serów. Uzmysłowił także młodym ludziom, że serowarstwo może być nie tylko pasją, ale i wspaniałym zawodem. Zdradził, że przy wytwarzaniu serów ważna jest „witamina M” czyli miłość, troska i serce wkładane w proces produkcji. Zachęcał wszystkich do picia serwatki, która jest znakomitym kosmetykiem, ale także surowcem do produkcji sera ricotta, zup oraz bezalkoholowego szampana serwatkowego. Podczas warsztatów uczniowie wykonali m.in. ser twarogowy oraz doskonałą mozzarellę. Wszystkie sery smakowały wyśmienicie, a uczestnicy warsztatów bawili się zacnie. Oceńcie to sami przeglądając galerią zdjęć.