• Atrakcyjni na rynku pracy

• Jak wiadomo nie od dzisiaj wspólne gotowanie zbliża i przynosi mnóstwo radości, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przystąpili  w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" do przygotowywania nieznanych im dotychczas potraw. Tematem warsztatów, które odbyły się w naszej szkole już kolejny raz w dniach 29.01.21r., 04.02.21r. I  17.02.21r. była "Akademia kulinarna: kuchnia polska, staropolska oraz przykłady kuchni świata". To kulinarne szaleństwo odbywało się w reżimie sanitarnym i pod bacznym okiem instruktora. Tym razem oprócz kuchni staropolskiej i śródziemnomorskiej uczniowie zgłębiali tajniki kuchni azjatyckiej i poznawali nietuzinkowe, egzotyczne smaki takich potraw jak: stek Gyutataki,  zupa TOM KHA,  pierożki GYOZA. Tradycyjnie już warsztaty stworzyły okazję do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych, ale także poszerzenia horyzontów kreatywności. Spotkanie zakończyło się degustacją wspólnie przygotowanych dań w miłej atmosferze.

• Atrakcyjni na rynku pracy

• Korzystając z oferty szkoleń jakie dostępne są w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" uczniowie Gastronomika 12.02.21r. mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach "Savoir-vivre – przy stole o kulturze i historii". W ramach zajęć zgłębiali tajniki wiedzy dotyczące zasad zachowywania się przy stole, czy też w różnych sytuacjach życiowych. Pozyskali także ciekawe informacje na temat etykiety dworskiej. Jednym z elementów szkolenia był panel dotyczący możliwości pogłębiania i rozwijania zdolności interpersonalnych. Treści przekazywane uczestnikom wpłynęły na podniesienie ich pewności siebie w kontaktach zawodowych oraz umiejętności postępowania w różnych sytuacjach życiowych.