• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" - wspólne gotowanie

• Uczniowie Gastronomika uczestniczący w programie Erasmus+ stanęli na wysokości zadania i podjęli się wspólnego gotowania z przedstawicielami Starostwa Powiatowego. W czwartek 20.05.2021r. razem z p. Ksawerym Gutem Starostą Piaseczyńskim,  p. Ewą Lubianiec członkiem Zarządu oraz p. Magdaleną Boniecką Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy przygotowywali potrawy kuchni greckiej w tym musakę, ciasto filo, souvlaki, chlebek pita, sałatkę oraz dodatki takie jak tzatziki i oliwa czosnkowa. Czas spędzony w kuchni pozwolił nie tylko na dzielenie się posiadaną wiedzą kulinarną i umiejętnościami, ale okazał się czasem relaksu i dobrej zabawy.

Miłym akcentem kończącym to niesamowite wydarzenie był wspólny lunch, podczas którego  wymieniano się doświadczeniami kulinarnymi, a uczniowie opowiadali o przygodzie jaką przeżyli w Grecji.

Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

• Informacja dla kandydatów

• Informujemy, że badania lekarskie niezbędne do przyjęcia do szkoły (lekarz medycyny pracy) można wykonać w punkcie:

NZOZ Medvit Sp. z o.o. ul. Puławska 42 B, 05-500 Piaseczno

wtorek środa, czwartek w godz. 9.00-13.00;

tel. 506 107 973 (w godz.. 10.00-18.00)

• Uwaga Konsumenci!

• Warsztaty szkolne zapraszają na pyszne – domowe obiady. Ruszamy 10.05.2021. Obiady nadal będą wydawane tylko na wynos, w obowiązującym reżimie sanitarnym.

• Akcja Żonkile 2021 - rocznica powstania w getcie warszawskim

• Uczniowie gastronomika wzięli udział w zajęciach on-line zorganizowanych przez Muzeum Polin i nauczycieli naszej szkoły w 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. W podziękowaniu za uczczenie tej tragicznej daty otrzymaliśmy dyplom oraz list, który tu zamieszczamy.

• Matura 2021

• Egzaminy maturalne - maj 2021. Absolwenci w oczekiwaniu na rozdanie arkuszy maturalnych z języka polskiego.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 30.04.2021

• Dzisiaj skończyliśmy naszą przygodę i praktyki w słonecznej Grecji - to był nasz ostatni dzień!

Po praktykach młodzież razem ze swoimi opiekunami podsumowała zdobytą wiedzę i umiejętności z całego pobytu. Ostatnim elementem była uroczysta ceremonia zakończenia, na której nasi uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu oraz pożegnali się z opiekunami z Grecji.