• Atrakcyjni na rynku pracy

     • Jak wiadomo nie od dzisiaj wspólne gotowanie zbliża i przynosi mnóstwo radości, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przystąpili  w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" do przygotowywania nieznanych im dotychczas potraw. Tematem warsztatów, które odbyły się w naszej szkole już kolejny raz w dniach 29.01.21r., 04.02.21r. I  17.02.21r. była "Akademia kulinarna: kuchnia polska, staropolska oraz przykłady kuchni świata". To kulinarne szaleństwo odbywało się w reżimie sanitarnym i pod bacznym okiem instruktora. Tym razem oprócz kuchni staropolskiej i śródziemnomorskiej uczniowie zgłębiali tajniki kuchni azjatyckiej i poznawali nietuzinkowe, egzotyczne smaki takich potraw jak: stek Gyutataki,  zupa TOM KHA,  pierożki GYOZA. Tradycyjnie już warsztaty stworzyły okazję do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych, ale także poszerzenia horyzontów kreatywności. Spotkanie zakończyło się degustacją wspólnie przygotowanych dań w miłej atmosferze.

      Przejdź do zakładki "Projekt EU"

     • Atrakcyjni na rynku pracy

     • Korzystając z oferty szkoleń jakie dostępne są w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" uczniowie Gastronomika 12.02.21r. mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach "Savoir-vivre – przy stole o kulturze i historii". W ramach zajęć zgłębiali tajniki wiedzy dotyczące zasad zachowywania się przy stole, czy też w różnych sytuacjach życiowych. Pozyskali także ciekawe informacje na temat etykiety dworskiej. Jednym z elementów szkolenia był panel dotyczący możliwości pogłębiania i rozwijania zdolności interpersonalnych. Treści przekazywane uczestnikom wpłynęły na podniesienie ich pewności siebie w kontaktach zawodowych oraz umiejętności postępowania w różnych sytuacjach życiowych.

      Przejdź do zakładki "Projekt UE"

    • 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP
     • 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP

     • Uwaga uczniowie!

      Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "10 pajacyków za 1 zł na WOŚP". Każdy z Was może wesprzeć organizację bez wydawania pieniędzy! Wystarczy się trochę poruszać, a w zamian za to - nauczyciele i dwie organizacje z Góry Kalwarii: Fundacja Edukacja Sportowa oraz Strefa Aktywności, wpłacą fundusze na WOŚP. Więcej szczegółów otrzymacie od naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Zapoznajcie się z zasadami akcji w załączonym pliku (przedź do pliku)

    • Uwaga uczniowie!
     • Uwaga uczniowie!

     • W dniu 11.01.2021 r. rozpoczynamy II etap procesu rekrutacji uczestników do udziału w projekcie „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój”, nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowanego w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W jego ramach uczestnicy pod opieką nauczycieli, zrealizują program zagranicznych mobilności zawodowych obejmujących wdrożenie programów praktyk dla wybranych kierunków oraz programu kulturowego, we współpracy z greckim partnerem SAGEM Training Services Ltd.

      Proces rekrutacji obejmie działania mające na celu wyłonienie uczniów zawodów technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz technik hotelarstwa, którzy wyjadą do Grecji w dniach 11 – 24 kwietnia 2021r.

      Podstawą kwalifikowania osób do udziału i wsparcia w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:

      • przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu rekrutacji;
      • złożenie w sekretariacie szkoły do dnia 01 lutego 2021r. poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego dostępnego na stronie szkoły. W przypadku osób niepełnoletnich formularz musi być podpisany przez rodzica. Proszę o wypełnianie pól drukowanymi literami, czytelnie.

      Kwalifikacja do Projektu uwzględni zasady równych szans i niedyskryminacji, w tym ze względu na płeć, pochodzenie, wyznanie czy poglądy, uwzględniając także mechanizm wyrównywania szans.

       

      Więcej szczegółów na temat procesu rekrutacji można znaleźć w regulaminie rekrutacji znajdującym w zakładce Erasmus+ "Regulamin rekrutacji". Terminy zamieszczone w Regulaminie uległy zmianie ze względu na sytuację pandemiczną.

     • Narodowe Święto Niepodległości 2020

     • Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

      11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowew czasie I wojny światowej. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskiwała niepodległość.

      W ramach tegorocznej akcji ,,Niepodległa do Hymnu” 11 listopada br. o godz.12.00 w wielu miejscach w Polsce i na świecie zostanie uroczyście odśpiewany lub zagrany „Mazurek Dąbrowskiego”. W poprzednich latach hymn narodowy rozbrzmiewał podczas licznych uroczystości organizowanych przez instytucje państwowe i samorządowe m.in. podczas patriotycznych pochodów i koncertów, a także w formie indywidualnych nagrań zamieszczanych w sieci. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Do akcji można się przyłączyć m.in. poprzez włączenie transmisji „Mazurka Dąbrowskiego” w radiu lub telewizji, rodzinne odśpiewanie hymnu w domu lub wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych online.

     • Informacja dla uczniów!

     • Przez cały listopad w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL, dajemy Wam dostęp
      do 12 bestsellerowych ebooków i audiobooków! 

      Zachęcamy wszystkich do czytania lub słuchania zaproponowanych w tegorocznej akcji książek - wykorzystaj informacje zawarte w powyższym plakacie.

     • "Atrakcyjni na rynku pracy"

     • Więcej informacji: Projekt UE

      Mimo trudnych czasów, w okresie pandemii, uczniowie naszej szkoły nie odpuszczają i cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W dniach 20 oraz 23 października 2020 r. w reżimie sanitarnym wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. Pod bacznym okiem pana Patryka przygotowywali potrawy z kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Doskonalili techniki kulinarne, poznawali nowe smaki i sposoby ekspedycji potraw. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodowego kilku uczestników wszystkie potrawy, w tym pieczone udka z kaczki, ravioli z dorszem, polędwiczka z musem z jabłek z karmelizowaną pietruszką, gazpacho wyglądały i smakowały znakomicie.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej