• Narodowe Święto Niepodległości 2020

     • Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

      11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowew czasie I wojny światowej. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskiwała niepodległość.

      W ramach tegorocznej akcji ,,Niepodległa do Hymnu” 11 listopada br. o godz.12.00 w wielu miejscach w Polsce i na świecie zostanie uroczyście odśpiewany lub zagrany „Mazurek Dąbrowskiego”. W poprzednich latach hymn narodowy rozbrzmiewał podczas licznych uroczystości organizowanych przez instytucje państwowe i samorządowe m.in. podczas patriotycznych pochodów i koncertów, a także w formie indywidualnych nagrań zamieszczanych w sieci. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Do akcji można się przyłączyć m.in. poprzez włączenie transmisji „Mazurka Dąbrowskiego” w radiu lub telewizji, rodzinne odśpiewanie hymnu w domu lub wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych online.

     • Informacja dla uczniów!

     • Przez cały listopad w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL, dajemy Wam dostęp
      do 12 bestsellerowych ebooków i audiobooków! 

      Zachęcamy wszystkich do czytania lub słuchania zaproponowanych w tegorocznej akcji książek - wykorzystaj informacje zawarte w powyższym plakacie.

     • "Atrakcyjni na rynku pracy"

     • Więcej informacji: Projekt UE

      Mimo trudnych czasów, w okresie pandemii, uczniowie naszej szkoły nie odpuszczają i cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W dniach 20 oraz 23 października 2020 r. w reżimie sanitarnym wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. Pod bacznym okiem pana Patryka przygotowywali potrawy z kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Doskonalili techniki kulinarne, poznawali nowe smaki i sposoby ekspedycji potraw. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodowego kilku uczestników wszystkie potrawy, w tym pieczone udka z kaczki, ravioli z dorszem, polędwiczka z musem z jabłek z karmelizowaną pietruszką, gazpacho wyglądały i smakowały znakomicie.

    • Informacja dla konsumentów!
     • Informacja dla konsumentów!

     • Informujemy, że stołówka szkolna pracuje bez zmian.
      Obiady będą wydawane w dotychczas
      obowiązującej formie
      tzn. w opakowaniu firmowym na wynos.

      Zapraszamy!

     • Informacje dla rodziców!

     • W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów, po uwzględnieniu wytycznych Kuratorium Oświaty i uzyskaniu zgody organu prowadzącego od dnia 26.10.2020r. do 08.11.2020r. nauka w naszej szkole będzie się odbywała tylko w systemie zdalnym. Jednocześnie prosimy zarówno rodziców, jak i uczniów o śledzenie na bieżąco informacji i komunikatów w dzienniku elektronicznym. 

    • UWAGA KONSUMENCI!
     • UWAGA KONSUMENCI!

     • Sytuacja epidemiczna wymusza na nas wyjątkową troskę
      o bezpieczeństwo i reżim sanitarny.

      W trosce o zdrowie Państwa i naszych uczniów podjęliśmy decyzję o sprzedaży przygotowanych przez uczniów potraw w naczyniach jednorazowych,
      tylko i wyłącznie na wynos.

      Wyżej wymieniona sytuacja
      obowiązuje od 15.10.2020 do odwołania.

      Przepraszamy za utrudnienia.

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 16.10.2020

     • Nasza mała grecka przygoda dobiegła końca! Sami nie wiemy, kiedy upłynął nam ten cały czas, ale z pewnością możemy powiedzieć, że obfitował on w wiele wrażeń!

      Ostatni dzień technicy żywienia i usług gastronomicznych spędzili na dopracowywaniu do perfekcji wszystkich umiejętności przydatnych w pracy kelnera oraz kucharza. Hotelarze natomiast zakończyli praktyki wykonując zadania związane z pracą w pralni hotelowej, powtarzając wszystkie niezbędne wiadomości na temat środków czystości i sprzętów wykorzystywanych w tym miejscu.

      Piątek stał dla nas również pod znakiem podsumowań i pożegnań. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od organizatorów, nauczycieli oraz opiekunów praktyk, a także otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia praktyk. Możemy śmiało stwierdzić, iż ostatnie dwa tygodnie były dla nas wspaniałym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci, jak i sama Grecja, za którą już tęsknimy!

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 15.10.2020

     • W czwartek technicy żywienia i usług gastronomicznych kontynuowali pracę na serwisie, za barem i w kuchni hotelowej. Obsługiwali gości, dokonując ekspedycji potraw i napojów, przygotowywali salę na ich przybycie oraz dbali o porządek w restauracji w trakcie trwania posiłków. W kuchni pracowali nad obróbką wstępną warzyw oraz przygotowywali dania z manu. Hotelarze natomiast zajmowali się realizacją zadań w ramach housekeepingu, utrzymując porządek w częściach mieszkalnych hotelu.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

       

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 14.10.2020

     • Technicy żywienia i usług gastronomicznych, pracując dziś u boku szefa kuchni, zajmowali się obróbką produktów i półproduktów, w celu przygotowania posiłków dla gości hotelowych. W ramach pracy kelnera nakrywali do stołów, serwowali posiłki oraz sporządzali napoje za barem. Odwiedzili także winnicę, gdzie dowiedzieli się jak wygląda produkcja wina oraz specyfika pracy w takim miejscu.

      Hotelarze dalej wykonywali czynności związane z pracą w pralni, dokonując czyszczenia w odpowiednich temperaturach, a także prasowania przy użyciu magla.

      Dodatkowo wszyscy mieli dziś okazję odwiedzić miasto Thessaloniki, gdzie razem z przewodnikiem zobaczyliśmy między innymi Białą Wieżę, Łuk Galeriusza oraz Bazylikę Świętego Dymitra.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Drodzy Nauczyciele! Kochani Uczniowie! Szanowni Pracownicy administracji i obsługi!

      Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich ludzi związanych ze szkołą. Tegoroczny 14 października świętować będziemy w szczególnych warunkach: bez radosnego celebrowania i uroczystych akademii. Jednak to właśnie teraz możemy dostrzec i zrozumieć jak cennym i ważnym miejscem jest szkoła-ta przestrzeń budowana wspólną pracą tak wielu osób. Czego można życzyć polskiej szkole w dniu jej święta? Przede wszystkim tego, aby w tych trudnych czasach pozostała na straży wartości, które musi przekazać każdemu młodemu człowiekowi: tolerancji i życzliwości dla innych, ciekawości świata oraz szacunku dla samego siebie. Nauczyciele i pracownicy szkoły stoją przed wielkim wyzwaniem uświadomienia uczniom, że wiedza i umiejętności, które zdobywają to jedyne pewne rzeczy w świecie pełnym zmian i zagrożeń. Dziękujemy wszystkim tworzącym tę szkolną społeczność- bądźmy dla siebie dobrzy i wyrozumiali!

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 13.10.2020

     • Wtorek rozpoczęliśmy od udania się na miejscowy targu, gdzie mieliśmy szansę poznać smaki produktów typowych dla kraju naszej mobilności oraz dokonać niewielkich zakupów.

       

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych organizowali pracę na sali konsumenckiej, wykonując zadania należące do obowiązków kelnera i barmana. Zajęli się także przygotowaniem różnorodnych dań, pośród których znalazł się między innymi deser. Hotelarze natomiast kontynuowali pracę w pralni, gdzie przy użyciu odpowiednich technik i sprzętu przygotowywali nowe wyposażenie jednostek mieszkalnych.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 12.10.2020

     • Nowy tydzień technicy żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęli kontynuując pracę na serwisie oraz w kuchni hotelowej. Sporządzali i dokonywali wówczas ekspedycji potraw i napojów, stosując przy tym wybrane receptury gastronomiczne. W ramach pracy na serwisie przed posiłkami przygotowywali salę konsumencką, a w trakcie ich trwania dbali o porządek i realizację zamówień gości. Hotelarze natomiast zajęli się utrzymaniem czystości w pokojach hotelowych, gdzie w ramach housekeepingu, wykonywali zadania zlecone przez opiekunów praktyk.

      W ciągu dnia mieliśmy również szansę odwiedzić jedną z najpopularniejszych lokalizacji w okolicy miejsca naszego zakwaterowania, gdzie swój wolny czas spędza wielu miejscowych, a przepiękny widok rozpościera się na całą okolicę.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 11.10.2020

     • W ramach kontynuacji realizacji programu kulturowego, w niedzielę, wybraliśmy się na rejs na jedną z wysp archipelagu Sporad Północnych, czyli wyspę Skiathos. Mieliśmy wówczas szansę zobaczyć jak wygląda Grecja z zupełnie innej strony, a także poznać życie lokalnych Greków oraz nauczyć się tradycyjnych greckich tańców. Na wyspie odwiedziliśmy także punkt widokowy, z którego piękny widok rozpościera się na całe miasto oraz plażę Koukunaries (plażę szyszkową), gdzie mieliśmy szansę skorzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i morskich. Dzień uważamy za bardzo udany. Było wspaniale!

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej