• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 21.04.2021

     • Naładowana pozytywną energią greckiego słońca, nasza młodzież pełna zapału od rana przystąpiła do praktyk.

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych pracowali w swoich grupach na kuchni i serwisie porannym, popołudniowym i wieczornym, przygotowywali dania na obiad i kolację.

      Technicy hotelarstwa natomiast zadbali o czystość i wygląd najbliższego otoczenia hotelu oraz pomagali paniom z housekeepingu w ich codziennych obowiązkach. Przygotowywali również kolejne sekcje hotelowe - w dniu dzisiejszym Beach Bar - do sezonu. Pierwsza grupa po zapoznaniu się z organizacją pracy na recepcji, odbyła swój staż obsługując gości hotelowych w języku angielskim. 

      W wolnym czasie udało nam się odwiedzić pobliskie miasteczko portowe, Platamonas, gdzie młodzież mogła zrelaksować się podziwiając piękno Masywu Olimpu oraz Morza Egejskiego.

      Ten dzień był również wyjątkowy, ponieważ razem z Jakubem świętowaliśmy jego urodziny :)

       

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 20.04.2021

     • Dzisiaj praktyki od rana ruszyły pełną parą.

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych, zgodnie z planem, czynnie pracowali na wybranych stanowiskach, podczas których mieli okazję przygotowywać salę konsumencką, wydawać i serwować dania oraz pracować na serwisie dbając o zastawę stołową zgodnie z przyjętymi procedurami i standardami zachowań.

      Technicy hotelarstwa dbali o czystość w jednostkach mieszkalnych oraz w częściach przylegających do hotelu z zastosowaniem właściwych technik sprzątania. Stażyści przygotowywali także hotel do przyjęcia nowych gości dbając przy tym o mienie obiektu, zgodnie z przepisami i obowiązującymi standardami.

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 19.04.2021

     • Nasi uczniowie ze specjalizacji Technik hotelarstwa, Technik żywienia i usług gastronomicznych szczęśliwie dotarli do Grecji. W dniu dzisiejszym młodzież wzięła udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym poznali regulamin praktyk i hotelu oraz w szkoleniu BHP, na którym zapoznali się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Otrzymali od organizacji przyjmującej słowniczki polsko-greckie, które pomogą im przełamać bariery w komunikacji, dzięki czemu poszerzą swoje horyzonty językowe. Popołudniu natomiast odbyli szkolenie nt. obecnej sytuacji związanej z covid-19. Odbyli również szkolenie stanowiskowe, dzięki czemu poznali swoje miejsce pracy na najbliższe 2 tygodnie oraz spotkali się po raz pierwszy ze swoimi greckimi opiekunami praktyk.

      Projekt pt. „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” nr 2019-1-PL01-KA102-061822 realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

    • akcja żonkile-78 rocznica powstania w getcie warszawskim
     • Akcja Żonkile 2021 - rocznica powstania w getcie warszawskim

     • W związku z udziałem szkoły w akcji „Żonkile” upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na projekcją filmową pt. „Muranów – dzielnica północna” połączoną z zajęciami nt. historii ludności żydowskiej w szczególności w okresie II wojny światowej. Spotkanie odbędzie się 19.04.2021 r. w godz. 14.20 – 15.20 na platformie Google Meet. Spotkanie poprowadzi p. Tomasz Art. Serdecznie zapraszamy - przejdź do spotkania!

     • Atrakcyjni na rynku pracy

     • Jak wiadomo nie od dzisiaj wspólne gotowanie zbliża i przynosi mnóstwo radości, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przystąpili  w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" do przygotowywania nieznanych im dotychczas potraw. Tematem warsztatów, które odbyły się w naszej szkole już kolejny raz w dniach 29.01.21r., 04.02.21r. I  17.02.21r. była "Akademia kulinarna: kuchnia polska, staropolska oraz przykłady kuchni świata". To kulinarne szaleństwo odbywało się w reżimie sanitarnym i pod bacznym okiem instruktora. Tym razem oprócz kuchni staropolskiej i śródziemnomorskiej uczniowie zgłębiali tajniki kuchni azjatyckiej i poznawali nietuzinkowe, egzotyczne smaki takich potraw jak: stek Gyutataki,  zupa TOM KHA,  pierożki GYOZA. Tradycyjnie już warsztaty stworzyły okazję do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych, ale także poszerzenia horyzontów kreatywności. Spotkanie zakończyło się degustacją wspólnie przygotowanych dań w miłej atmosferze.

      Przejdź do zakładki "Projekt EU"

     • Atrakcyjni na rynku pracy

     • Korzystając z oferty szkoleń jakie dostępne są w ramach Projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" uczniowie Gastronomika 12.02.21r. mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach "Savoir-vivre – przy stole o kulturze i historii". W ramach zajęć zgłębiali tajniki wiedzy dotyczące zasad zachowywania się przy stole, czy też w różnych sytuacjach życiowych. Pozyskali także ciekawe informacje na temat etykiety dworskiej. Jednym z elementów szkolenia był panel dotyczący możliwości pogłębiania i rozwijania zdolności interpersonalnych. Treści przekazywane uczestnikom wpłynęły na podniesienie ich pewności siebie w kontaktach zawodowych oraz umiejętności postępowania w różnych sytuacjach życiowych.

      Przejdź do zakładki "Projekt UE"

    • 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP
     • 10 pajacyków za 1 zł na WOŚP

     • Uwaga uczniowie!

      Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "10 pajacyków za 1 zł na WOŚP". Każdy z Was może wesprzeć organizację bez wydawania pieniędzy! Wystarczy się trochę poruszać, a w zamian za to - nauczyciele i dwie organizacje z Góry Kalwarii: Fundacja Edukacja Sportowa oraz Strefa Aktywności, wpłacą fundusze na WOŚP. Więcej szczegółów otrzymacie od naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Zapoznajcie się z zasadami akcji w załączonym pliku (przedź do pliku)

    • Uwaga uczniowie!
     • Uwaga uczniowie!

     • W dniu 11.01.2021 r. rozpoczynamy II etap procesu rekrutacji uczestników do udziału w projekcie „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój”, nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowanego w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W jego ramach uczestnicy pod opieką nauczycieli, zrealizują program zagranicznych mobilności zawodowych obejmujących wdrożenie programów praktyk dla wybranych kierunków oraz programu kulturowego, we współpracy z greckim partnerem SAGEM Training Services Ltd.

      Proces rekrutacji obejmie działania mające na celu wyłonienie uczniów zawodów technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz technik hotelarstwa, którzy wyjadą do Grecji w dniach 11 – 24 kwietnia 2021r.

      Podstawą kwalifikowania osób do udziału i wsparcia w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:

      • przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu rekrutacji;
      • złożenie w sekretariacie szkoły do dnia 01 lutego 2021r. poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego dostępnego na stronie szkoły. W przypadku osób niepełnoletnich formularz musi być podpisany przez rodzica. Proszę o wypełnianie pól drukowanymi literami, czytelnie.

      Kwalifikacja do Projektu uwzględni zasady równych szans i niedyskryminacji, w tym ze względu na płeć, pochodzenie, wyznanie czy poglądy, uwzględniając także mechanizm wyrównywania szans.

       

      Więcej szczegółów na temat procesu rekrutacji można znaleźć w regulaminie rekrutacji znajdującym w zakładce Erasmus+ "Regulamin rekrutacji". Terminy zamieszczone w Regulaminie uległy zmianie ze względu na sytuację pandemiczną.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej