• Tydzień Konstytucyjny

• Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy zorganizowało IX edycję Tygodnia Konstytucyjnego. W naszej szkole zajęcia przeprowadziła Pani Eliza Rutynowska. Warsztaty  dotyczyły praw człowieka i podstawowych wartości konstytucyjnych. Serdecznie dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie.

• Projekt edukacyjny

• Nasi uczniowie i nauczyciele historii wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Tak jak gdyby nas nigdy nie było. Zagłada Żydów w ramach niemieckiej Aktion Reinhardt”. Objęty był on patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Część realizowanego projektu zakładała przeprowadzenie w czterech województwach dawnego Generalnego  Gubernatorstwa lekcji multimedialnych dla uczniów szkół średnich. Podobne zajęcia odbyły się w wybranych miastach USA i Izraela.

Projekt nawiązuje do zbrodni hitlerowskich, jakie zostały dokonane na polskich Żydach blisko 80 lat temu.  Uczniowie pogłębili swą wiedzę na temat  niemieckiej polityki eksterminacyjnej okresu II wojny światowej. Poznali specyfikę budowania „Lebensraum’u” na okupowanych terenach Polski. Dostępna dla uczniów wystawa upamiętniająca wydarzenie budzi głęboką refleksję na temat istoty II wojny światowej, stosunku okupanta do podbitej ludności, skali ludobójstwa, jaką dokonali hitlerowcy na Żydach w latach 1942 – 1943.

• Uwaga kandydaci!

• Kandydaci, którzy złożyli wniosek o przyjęcie do szkoły w wersji elektronicznej (przez profil zaufany) powinni zgłosić się do sekretariatu szkoły po odbiór skierowania do lekarza medycyny pracy.

• "Sprzątamy dla Polski"

• Nasz udział w kwietniowej ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski został nagrodzony certyfikatem i zwiększeniem poziomu świadomości ekologicznej biorącej w niej młodzieży.

• Wycieczka do Warki

• 12 maja 2022r. klasa 2Tżb odwiedziła Warkę. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się ciekawych faktów o Józefie Wybickim i historii powstania naszego hymnu. Głównym punktem było zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i spacer po pięknie utrzymanym parku. Na koniec krótkiej wycieczki nie zabrakło też odrobiny słodkości.🍦

• Muzeum Katyńskie

• W dniu 11.05.2022 r. chętni uczniowie z klas: 3Tha, 3Tżb, 3Thb, 3Tża, 2Tża i 3kb uczestniczyli w wyciecze do Warszawy. Po seansie filmowym w Cinema City Arkadia, wspólnie z opiekunami udali się do Cytadeli Warszawskiej, na terenie której mieści się Muzeum Katyńskie.  To pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Uczniowie mieli możliwość poznania gromadzonych zabytków kultury narodowej, związanych z dziejami oręża polskiego. Wycieczka pozostanie miłym wspomnieniem zarówno wśród młodzieży, jak i opiekunów.

• Pożegnanie klasy czwartej

• Dziś uczniowie czwartej klasy technikum oficjalnie stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas pożegnania przemawiała Pani wicedyrektor Katarzyna Ślifirczyk i podkreślała, jak ważnym etapem życia jest czas, który spędzili w szkole. Życzyła przyszłym maturzystom powodzenia podczas egzaminów i dobrych wyborów w przyszłości. Po rozdaniu nagród dla najlepszych uczniów i uczestników szkolnych konkursów odbył się występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2 Th. Maturzystom życzymy samych sukcesów!

• Dzień Otwarty

• Dzień Otwarty przeszedł już do historii, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy odwiedzili 28 kwietnia mury naszej szkoły. Już od progu gości witała girlanda z balonów i doskonale wyposażona recepcja z wyłożoną księgą, do której wpisywali się uczniowie okolicznych szkół podstawowych. Dzień Otwarty okazał się ogromnym sukcesem pod względem frekwencji: odwiedziło nas niemal 140 gości. Na każdym piętrze czekały na nich atrakcje, które prezentowane były przez uczniów technikum o profilu hotelarz. Kolejne etapy wtajemniczenia w szkolną rzeczywistość rozpoczynały się od wizyty w Warsztatach Szkolnych. Tam wszystkich czekała słodka niespodzianka przygotowana przez p. Małgorzatę Walencik i p. Bogumiłę Jarosławską oraz uczniów. Bezy, kruche ciasteczka i muffiny znikały w mgnieniu oka. Kolejną częścią wizyty był postój na stanowisku baristycznym, gdzie serwowano aromatyczną kawę. Tuż obok uczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia rzeźbili w warzywach i owocach prezentując sztukę carvingu. Tego dnia została też w sposób wyjątkowy sala obsługi konsumenta. Stoły nakryte na różne sposoby prezentowały się niezwykle okazale. Jednak największy entuzjazm wywoływała wizyta w sali technologicznej. Tam uczniowie pod okiem p. Anny Banach i p. Aleksandry Lech-Strzyżewskiej przygotowywali paszteciki z ciasta francuskiego nadziewane serkiem i szpinakiem oraz zdrowe owocowo-warzywne soki. Finałem każdego takiego spaceru była prezentacja na temat kierunków nauczania, specyfiki zawodów i możliwości, jakie oferuje nasza szkoła. Wielu uczniów brało też udział w teście predyspozycji zawodowych i zabawnych quizach. Nasi goście podkreślali przyjazną atmosferę panującą w szkole, profesjonalne przygotowanie  uczniów i nauczycieli i -oczywiście- zachwycali się smakiem serwowanych im dań. Dzień Otwarty okazał się prawdziwym sukcesem. Mamy nadzieję, że z wieloma z odwiedzających nas dziś spotkamy się we wrześniu.