• Wielki sukces Mateusza!

     • „Śladami Euklidesa” to największy konkurs matematyczny w naszym powiecie. W tym roku odbywał się po raz siedemnasty i cieszył się ogromną popularnością. Wielbiciele królowej nauk zmagali się z trudnymi, wymagającymi umiejętności i wyobraźni zadaniami. Mateusz Kołacz był niepokonany - zajął 1. miejsce w kategorii „poziom podstawowy II” i w czwartek 11 kwietnia 2019 r. odebrał nagrodę i dyplom z rąk wicestarosty Zdzisława Lisa i  członka Zarządu Ewy Lubianiec.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Warsztaty w Muzeum Narodowym

     • Chcąc osłodzić naszym maturzystom życie i uczynić zdobywanie wiedzy polonistycznej nieco łatwiejszym, wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Warszawie na warsztaty poświęcone "czytaniu" tekstów ikonicznych. Czwartoklasiści zmierzyli się portretem Adama Mickiewicza pędzla Walentego Wańkowicza, potem analizowali wspólnie z edukatorką obraz Andrzeja Wróblewskiego "Rozstrzelanie", a na koniec spotkania w galerii sztuki współczesnej próbowali rozszyfrować treść instalacji z klocków Lego "Królowa Midas szuka Bugsa" autorstwa Marka Kijewskiego. Lekcja terenowa okazała się ciekawym wyzwaniem i ta niecodzienna porcja wiedzy z pewnością przyda się podczas zbliżajacego się ogromnymi krokami egzaminu z języka polskiego. A po muzeum tradycyjnie udaliśmy się do kina-tym razem bawiliśmy się podczas seansu opowieści o poczatkującym superbohaterze "Shazam".

     • Z Serca Dla Serca

     • W listopadzie 2018 w naszej szkole zbieraliśmy na budowę domu hospicyjnego, organizatorem była Fundacja Z Serca Dla Serca. Zebrana przez wolontariuszy kwota pieniężna została przekazana na konto fundacji. Dziś otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie dla szkoły. Bardzo dziękujemy zarówno wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę, jak i wszystkim darczyńcom. Macie wielkie serca !

     • EuroGastro 2019

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2019. Tym razem to uczestnicy Projektu „Atrakcyjni na rynku pracy” poznawali nowoczesne technologie, wymieniali doświadczenia i zdobywali wiedzę. Uczniowie obserwowali pokazy mistrzów sztuki kulinarnej, Festiwal Kuchni Greckiej oraz konkurs Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”. Wiele emocji przysporzył także Międzynarodowy Konkurs Barmański „Barmatic Cup” oraz 11 Olimpiada Kawy. Dodatkową atrakcję stanowiły liczne degustacje, z których uczestnicy wyjazdu z przyjemnością korzystali. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zagościć na Targach ponownie.

     • VIII Konkurs Kulinarny "Darz Bór"

     • Po raz kolejny uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do finału konkursu kulinarnego organizowanego przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Tematem przewodnim VIII Konkursu Kulinarnego „DARZ BÓR” przeprowadzonego dnia 27 marca 2019 r. były surowce pochodzące z lasu. Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak postawiły na grzyby, żurawinę i mech, który niczym miękka pierzynka otulił ugotowane w skórce i nadziane puree z pasternaka, ziemniaki. Całość wzbogaciły roladki z królika i sos grzybowo-żurawinowy. Paulina Sztender i Klaudia Molak z kolei postawiły na klasykę: medaliony z udźca dzika, ułożone na puree z batatów i polane sosem z grzybów. Pod czujnym okiem jury – szefów kuchni warszawskich hoteli – toczyła się rywalizacja, której efektem było zajęcie 2 miejsca przez Klaudię Grabarczyk i Klaudię Olczak. Obu zespołom gratulujemy !!! Dziękujemy również naszemu byłemu uczniowi Bartkowi Rojkowi za cenne wskazówki.

     • Zdrowym być!

     • To hasło przyświecało uczennicom klasy 4 Ta Klaudii Staluszce oraz Natalii Jaskółowskiej, które 21 marca 2019 r. poprowadziły warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze. Gospodarzem warsztatów była Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, która zaprosiła naszą szkołę do współpracy. Uczennice szczegółowo omówiły piramidę zdrowego żywienia, zwracając uwagę na produkty, które warto spożywać oraz te, których należy unikać lub wyeliminować z diety. Ponadto dziewczęta zwróciły uwagę na 7 zasad prof. Bergera zachęcając do aktywności fizycznej, uśmiechu oraz urozmaicania posiłków. Podpowiedziały także jak w prosty sposób, przy użyciu własnych dłoni odmierzyć porcje wybranych produktów oraz uświadomiły młodszym kolegom dlaczego warto jeść śniadanie i jak zdrowo podjadać między posiłkami. Na zakończenie uczniowie stworzyli własną piramidę wykorzystując zdobytą podczas zajęć wiedzę. Obiecali, że zmienią nawyki żywieniowe, co potwierdzili zjadając zdrowe, soczyste jabłka.

     • Milionerzy

     • Tak! Tak! Tak! Teraz możemy już ogłosić z dumą, że byliśmy świadkami jak w polskim wydaniu "Milionerów" padła najwyższa wygrana. W styczniu zostaliśmy zaproszeni na plan zdjęciowy do popularnego programu telewizji TVN i potraktowaliśmy to jako ciekawe doświadczenie. Poza tym wiele osób chciało zobaczyć jak wygląda telewizyjna "kuchnia", no i oczywiście poznać Huberta Urbańskiego. Bawiliśmy się świetnie, choć okazało się, ze kibicowanie zawodnikom jest naprawdę wymagającym zajęciem polegajacym na głośnym klaskaniu, wiwatowaniu, uśmiechaniu się i zachowaniu w wielkiej tajemnicy szczegółów nagrania aż do dnia jego emisji. Ale było warto, czego dowodem jest zdjęcie z HUBERTEM!

     • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

     • W dniu 28 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego zajmując wysokie trzecie miejsce oraz otrzymując wyróżnienie za przygotowane i przedstawione prezentacje. Gratulujemy!

     • Kurs Cukierniczy - słodkie szaleństwo już za nami!

     • W dniach 16.02.2019 r. oraz 23.02.2019 r. wszyscy fani czekolady, babeczek, ciast i wszelakich słodkości, którzy zgłosili chęć udziału w Projekcie UE i byli zainteresowani rozwojem umiejętności cukierniczych odbyli szkolenie w tym zakresie. Uczniowie niemalże od podstaw zgłębiali sztukę cukiernictwa, a perfekcyjne bezy, rozpływające się w ustach ciasteczka, nieopadające serniki, zawsze wyrośnięte, puszyste ciasto drożdżowe czy zjawiskowe torty potwierdziły umiejętności kursantów. Zajęcia prowadzone były w przyjaznej, rodzinnej atmosferze a wykładowca chętnie dzielił się z miłośnikami słodkich smaków swoim bogatym doświadczeniem. Ciekawskim cukiernikom udzielał praktycznych porad, których nie znajdziecie w najlepszych podręcznikach. Uczestnicy szkolenia już wkrótce otrzymają certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

     • Podsumowanie I-go półrocza!

     • Dnia 18 lutego 2019 r. odbył się apel, którego celem było nagrodzenie uczniów szczególnie wyróżniających się zarówno w nauce, jak i podejmujących inne promowane przez szkołę aktywności. Pani Dyrektor Teresa Korczak w kilku słowach zwróciła uwagę na wartość nauki i systematyczności w późniejszej pracy zawodowej. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom pogratulowała samozaparcia, wytrwałości i dojrzałości oraz życzyła dalszych sukcesów w realizacji planów Rozdanie nagród i dyplomów upłynęło w atmosferze życzliwości i przyjacielskiego wsparcia. Najlepsi obdarowywani byli słodyczami, dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

     • Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

     • Dnia 23 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Dzięki pięknym wykonaniom utworów „Kolęda Warszawska”, „Uciekali, uciekali” oraz „Mario czy Ty wiesz” zajęli wysokie I i II miejsca w swoich kategoriach.

      Klaudia Marciniak otrzymała z rąk Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii i Jury Konkursu dyplom za zajęcie I miejsca z Oddziałów Gimnazjalnych i Szkół Średnich w Górze Kalwarii w kategorii Soliści, natomiast Michał Miśkiewicz, Edyta Skok, Agnieszka Dąbrowska oraz Patryk Bekas zajęli miejsce II w kategorii Duetów i Zespołów

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych wykonań!

     • Warsztaty kulinarne w Wilanowie.

     • Dnia 21 stycznia 2019 r. młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Villa Intrata Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych uczniowie przygotowali dania wg przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich zaadoptowanych do współczesnych czasów. Potrawy: kiszki z ryb oraz arkas z konfektem pigwowym pozwoliły młodym adeptom sztuki kulinarnej  odkryć XVII –wieczną polską kuchnię pełną zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych. Pigwa, rokitnik, szafran, pasternak, ocet z płatków róży, jarmuż niecodziennie goszczą na naszych stołach. Dlatego z niecierpliwością i niepewnością uczestnicy warsztatów oczekiwali na efekt końcowy swoich zmagań czyli wspólne spotkanie przy królewskim stole z potrawami staropolskiej kuchni. Po wspólnej biesiadzie młodzież ruszyła na „podbój” Pałacu w Wilanowie.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej