• Coraz lepsze perspektywy…
     • Coraz lepsze perspektywy…

     • Jak co roku opublikowany został ranking szkól przygotowany przez wydawnictwo „Perspektywy”.

      Zestawiane są w nim placówki - z podziałem na technika i licea. Osiągnięcia szkół zawodowych analizowane są zgodnie z czterema kryteriami: wyniki matur w zakresie podstawowym i rozszerzonym, wyniki egzaminów zawodowych oraz rezultaty olimpiad. W tym roku nasza szkoła znowu znalazła się w rankingu „Perspektyw”. Co prawda jeszcze trochę brakuje nam, aby znaleźć się wśród 500 najlepszych szkół w Polsce, ale to zaledwie 2 punkty, które - miejmy nadzieję  uda nam się wypracować w najbliższym czasie. Mamy więc ambitny cel: uczyć coraz lepiej, osiągać jeszcze lepsze wyniki matur i egzaminów zawodowych i motywować naszych uczniów do pracy, która przyniesie wymierne efekty.

    • Uwaga Rodzice!
     • Uwaga Rodzice!

     • Dnia 14 lutego (czwartek) 2019 r. o godzinie 17.00  odbędzie się zebranie z rodzicami dotyczące ocen śródrocznych z zajęć edukacyjnych i zachowania oraz  bieżących ocen z zajęć edukacyjnych – klasa 4 technikum.

      Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy! 

     • Uwaga uczestnicy projektu!

     • Po feriach zimowych rozpoczynamy kolejne kursy specjalistyczne w zakresie cukiernictwa i kelnerstwa. Szkolenia odbywać się będą w soboty. Obecność na wszystkich zajęciach obowiązkowa. Kurs kończy się egzaminem. Lista osób zakwalifikowanych do udziału w kursach znajduje się na tablicy ogłoszeń.

    • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Wczoraj(13.01.2019 r.) odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Uczniowie naszej szkoły nie tylko aktywnie brali  w nim udział jako wolontariusze. Część młodzieży wraz z p. A. Więcławską przygotowywali pierniczki - drobny słodki upominek dla darczyńców, a uczestnicy koła carvingu wspólne z p. M. Chudzik pięknie ozdobili mydełka na licytacje w Sztabie WOŚP w Górze Kalwarii. Wszystkim bardzo dziękujemy za wielkie serca!

     • Jasełka 2018

     • Tegoroczne jasełka były utrzymane w konwencji przeplatających się dwóch historii - współczesna wersja "Przypowieści o Synu marnotrawnym" z tradycyjnymi scenami Bożego Narodzenia. Naszym przedstawieniem chcieliśmy przypomnieć widzom o niekończącej się Miłości Boga Ojca, który czeka zawsze z otwartymi ramionami na swoje dzieci. Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy możemy pojednać się z Bogiem i przyjść do szopki - tak jak pasterze, pokłonić się przed maleńkim Jezusem i dać się na nowo ukochać tej Miłości, która zesłała na świat Zbawiciela - w osobie maleńkiego, bezbronnego dziecka...Życzymy każdemu, aby tą Miłość spotkał w swoim życiu i dał jej przemienić swoje serce. 

     • Wizyta w Domu Opieki Społecznej

     • Dnia 12 grudnia 2018 r. uczniowie klas 2 Ta i 2 k wraz z opiekunkami – panią  J. Król i A. Maj, za zgodą dyrekcji Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego, odwiedzili pensjonariuszy dwóch oddziałów: męskiego i żeńskiego. Podczas pobytu młodzież przekazała najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich mieszkańców i dyrekcji oraz poczęstowała obecnych własnoręcznie wykonanymi pierniczkami, upieczonymi na dodatkowych zajęciach prowadzonych przez panią  A. Więcławską.

      Uczniowie po spotkaniu, bardzo poruszeni i  pełni emocji, wymieniali między sobą refleksje na temat cierpienia oraz przemijającego czasu.

     • Szlachetna Paczka 2018

     • Drugi weekend grudnia minął wolontariuszom z naszej szkoły na pomocy w XVIII finale akcji „Szlachetnej Paczki". Uczniowie pomagali w przepakowywaniu paczek, ale przede wszystkim poznawali darczyńców i razem z wolontariuszami dostarczali paczki do potrzebujących rodzin. W tym roku wolontariusze działali pod hasłem „Lubię Ludzi”. Składamy podziękowania na ręce lidera tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Górze Kalwarii dla wszystkich wolontariuszy oraz darczyńcom za wielkie serca.

     • Cuda z piernika

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc w naszej szkole, jak co roku przeprowadzony został konkurs "Cuda z piernika". Stajenka, chatka i baśniowa książeczka wykonane zostały z finezyjną dekoracją przez dwuosobowe zespoły. Szkolne jury wnikliwie oceniło zaprezentowane wyroby z ciasta piernikowego. Uczestnicy przygotowali swoje prace znakomicie. Oryginalność i pomysłowość w wykonaniu cukierniczych łakoci wprawiły w niemały kłopot jury, mający wyłonić zwycięzcę. I miejsce przyznano uczennicy klasy 4 Ta Sandrze Adamskiej za wykonanie "Stajenki bożonarodzeniowej", a II-gie miejsce otrzymały uczennice klasy 4 Tb Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak. Równorzędne nagrody za III-cie miejsce zostały przydzielone zespołom: z klasy 1 Ta - Alicji Mitołap i Julii Reckiej, z klasy 2 k - Klaudii Fusiarz i Oliwii Sawickiej oraz Paulinie Sztender - klasa 4 Tb i Konradowi Chojakowi - klasa 2 k. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci odbiorą nagrody rzeczowe.

     • Uwaga uczestnicy projektu!

     • Kolejna edycja kursu baristycznego rozpocznie się w styczniu.

      Terminy zajęć: 05.01.2019 r., 12.01.2019 r., 19.01.2019 r.

      Szkolenie odbywać się będzie w godz. 8.0 – 16.00.

      Obecność na wszystkich zajęciach obowiązkowa. Kurs kończy się egzaminem.

      Lista osób zakwalifikowanych do udziału w kursie znajduje się na tablicy ogłoszeń.

     • "Uchodźcy i Migranci. Fakty i mity"

     • 5 grudnia 2018 r. uczniowie klas 1-szych  technikum i branżowej szkoły i stopnia uczestniczyli w warsztatach pt. "Uchodźcy i Migranci. Fakty i mity" poprowadzonych przez członków Fundacji Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert. Dzięki spotkaniu wiemy, czym różnią się migranci od uchodźców. Natomiast prezentacje o Afganistanie, Ukrainie oraz Tybecie przybliżyły realia życia w tych państwach. Prowadzący warsztaty podarowali słuchaczom upominki. Dziękujemy za interesujące spotkanie poprowadzone w naszej szkole!

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • W dniu 26 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wsród niemal 300 stypendystów była także uczennica naszego technikum Natalia Jaskółowska, która już po raz trzeci uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Dyplom Prezesa Rady Ministrów stypendystka odebrała z rąk p. Jacka Sasina sekretarza Rady Ministrów, a gratulacje otrzymała m.in. od p. Aurelii Michałowskiej wiceminister edukacji. Uczennicy gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji

     • Tydzień Konstytucyjny

     • Tydzień Konstytucyjny jest organizowany w całej Polsce przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy pod hasłem „Moja Konstytucja”. W ramach projektu Pani adwokat Paulina Kieszkowska-Knapik przeprowadziła lekcje dotyczące znaczenia konstytucji w życiu obywateli. Warto mieć świadomość, że konstytucja towarzyszy każdemu z nas w codziennym życiu, pomimo że zupełnie się nad tym nie zastanawiamy, kiedy tak jest i dlaczego.

     • Auschwitz - Birkenau

     • W milczeniu, z niedowierzaniem i przerażeniem uczniowie naszej szkoły przyglądali się miejscu kaźni milionów ludzi. Jadąc do Auschwitz-Birkenau wiedzieliśmy, że znajdziemy się w jednym z najdrastyczniejszych obozów zagłady, ale rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. Ogromny, wielohektarowy teren dawnych koszar, został zamieniony przez niemiecką machinę zbrodni w sprawnie działającą fabrykę śmierci. Po ofiarach pozostały ślady...Walizki, naczynia, buty, ubrania, włosy. W ascetycznych wnętrzach cel dowody pobytu Żydów, Polaków, Romów, Węgrów, Rosjan niemal do nas krzyczały. Nieustannie zadawaliśmy sobie jedno pytanie: dlaczego? Jak ludzie mogli bez najmniejszych wyrzutów sumienia, bestialsko znęcać się nad drugim człowiekiem? Jak można było zezwolić na śmierć tysięcy dzieci? Wyjazd do Oświęcimia był dla wszystkich biorących w nim uczniów traumatycznym doświadczeniem, ale również cenną lekcją i ostrzeżeniem przed ideologicznym zacietrzewieniem.

     • 100-lecie Niepodległości Polski

     • Dnia 11. listopada 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Dyrektor Teresy Korczak, Pani Aldony Piekarskiej oraz Pana Dariusza Zawadzkiego wzięła udział w uroczystości gminnej upamiętniającej 100-lecie Niepodległości Polski. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym, a następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie poszczególne zaproszone delegacje instytucji oraz szkół złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

     • Razem dla Niepodległej

     • Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wspólnie zaśpiewali Hymn Narodowy dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz włączając się tym samym w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "RazemDlaNiepodległej".

     • Sprzątanie pomników

     • Pamięć o tych, co zginęli walcząc o wolność Polski to ważny element wychowania i kształtowania postaw patriotycznych. Dnia 30. października 2018 uczniowie kl. III k wraz z nauczycielami porządkowali znajdujące się na terenie byłej Jednostki Wojskowej dwa pomniki: poświęcony Żołnierzom Poległym w Walce oraz por. Janowi Białkowi.

     • "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."

     • Te słowa wiersza ks. J. Twardowskiego przyświecały nam ogłaszając wśród społeczności szkolnej, jak co roku, zbiórkę zniczy dla zmarłych podopiecznych DPS-u w Górze Kalwarii. Młodzież działającą w wolontariacie szkolnym, przygotowała plakat, a następnie przekazała informacje poszczególnym klasom o tej akcji. Pomiędzy 1 a 29 października 2018 r. zarówno klasy, jak i indywidualne osoby mogły przynosić znicze w ramach zbiórki „Znicz Pamięci”. Zebrano kilkadziesiąt zniczy, które zostały przekazane do DPS-u. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej