• Spotkanie z podróżnikiem

     • W dniu 28 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów z podróżnikiem panem Mariuszem Kurcem, który w niesamowity sposób przybliżał młodzieży zwyczaje, kulturę, tradycję i przyrodę innych krajów. Spotkanie to jednocześnie stanowiło prawdziwą lekcję profilaktyki nałogów i uczenia zachowania trzeźwego umysłu oraz budowania życia na właściwych wartościach – na przykładzie życia prowadzącego.

     • Rogów 2019

     • W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej technikum wyjechali na wycieczkę do Rogowa. W Muzeum Lasu i Drewna obejrzeli wystawę ssaków, ptaków, owadów oraz szyszek. W czasie lekcji w terenie rozpoznawali drzewa i krzewy, a w arboretum podziwiali jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w Europie Środkowo-Wschodniej. Pogoda była cudowna, a dobry nastrój dopisywał wszystkim uczestnikom wyjazdu.

     • Młodzi Głosują 2019

     • W dniu 21 maja 2019 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 w ramach programu Młodzi Głosują organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

     • Warsztaty o Unii Europejskiej

     • W dniu 20 maja 2019 roku uczniowie klas 1ta, 2ta oraz 3k uczestniczyli w warsztatach o Unii Europejskiej prowadzonych przez wolontariusza Fundacji Schumana. Pracując w grupach uczniowie przypomnieli sobie prawa obywatela Unii Europejskiej oraz, co udało się osiągnąć dzięki środkom unijnym do 2019 roku. Prowadząca warsztaty opowiedziała, jak wiele możliwości Unia oferuje młodym ludziom, np. międzynarodowe wymiany młodzieży, wolontariat europejski, inicjatywy młodzieżowe. W maju 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego - dyskutowano, dlaczego warto w nich uczestniczyć. Prowadzone warsztaty Fundacji Schumana to wspaniała lekcja wiedzy o Unii Europejskiej i rozwoju demokracji.

     • Wizyta w Muzeum Regionalnym

     • W dniu 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy pierwszej technikum wraz z opiekunami udali się do Muzeum Regionalnego w Górze Kalwarii. Państwo Bożena i Wojciech Prus Wiśniowscy tradycyjnie wspaniale opowiadali o przeszłości naszego regionu. Dziękujemy za kolejną interesującą lekcję historii.

     • Finał kursu kelnerskiego

     • W dniu 13.04.2019  r. uczestnicy Projektu UE ukończyli kurs kelnerski uzyskując certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności. Na kursie uczniowie poznali zasady obsługi gości ze szczególnym uwzględnieniem restauracyjnego savoir-vivre oraz etyki kelnerskiej. Uczestnicy w praktyce poznali tajniki nakrywania stołu, posługiwania się sztućcami podczas różnych serwisów, flambirowania, tranżerowania, filetowania itp. Uczniowie czerpali wiedzę od profesjonalisty, praktyka, który z cierpliwością i stoickim spokojem odpowiadał na pytania uczestników, chcących dogłębnie poznać tajniki sztuki kelnerskiej. Mamy nadzieję, że nabyte podczas kursu umiejętności zaowocują w przyszłości.

     • 76. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim

     • Uczniowie kl. 1 Ta z naszej szkoły w dniu wczorajszym wraz z wychowawczynią wzięli udział w warsztatach w ramach w Akcji Żonkil organizowanej corocznie przez Muzeum Polin. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii za zaproszenie na tą pouczającą lekcję historii.

       

     • Wielki sukces Mateusza!

     • „Śladami Euklidesa” to największy konkurs matematyczny w naszym powiecie. W tym roku odbywał się po raz siedemnasty i cieszył się ogromną popularnością. Wielbiciele królowej nauk zmagali się z trudnymi, wymagającymi umiejętności i wyobraźni zadaniami. Mateusz Kołacz był niepokonany - zajął 1. miejsce w kategorii „poziom podstawowy II” i w czwartek 11 kwietnia 2019 r. odebrał nagrodę i dyplom z rąk wicestarosty Zdzisława Lisa i  członka Zarządu Ewy Lubianiec.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Warsztaty w Muzeum Narodowym

     • Chcąc osłodzić naszym maturzystom życie i uczynić zdobywanie wiedzy polonistycznej nieco łatwiejszym, wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Warszawie na warsztaty poświęcone "czytaniu" tekstów ikonicznych. Czwartoklasiści zmierzyli się portretem Adama Mickiewicza pędzla Walentego Wańkowicza, potem analizowali wspólnie z edukatorką obraz Andrzeja Wróblewskiego "Rozstrzelanie", a na koniec spotkania w galerii sztuki współczesnej próbowali rozszyfrować treść instalacji z klocków Lego "Królowa Midas szuka Bugsa" autorstwa Marka Kijewskiego. Lekcja terenowa okazała się ciekawym wyzwaniem i ta niecodzienna porcja wiedzy z pewnością przyda się podczas zbliżajacego się ogromnymi krokami egzaminu z języka polskiego. A po muzeum tradycyjnie udaliśmy się do kina-tym razem bawiliśmy się podczas seansu opowieści o poczatkującym superbohaterze "Shazam".

     • Z Serca Dla Serca

     • W listopadzie 2018 w naszej szkole zbieraliśmy na budowę domu hospicyjnego, organizatorem była Fundacja Z Serca Dla Serca. Zebrana przez wolontariuszy kwota pieniężna została przekazana na konto fundacji. Dziś otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie dla szkoły. Bardzo dziękujemy zarówno wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę, jak i wszystkim darczyńcom. Macie wielkie serca !

     • EuroGastro 2019

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2019. Tym razem to uczestnicy Projektu „Atrakcyjni na rynku pracy” poznawali nowoczesne technologie, wymieniali doświadczenia i zdobywali wiedzę. Uczniowie obserwowali pokazy mistrzów sztuki kulinarnej, Festiwal Kuchni Greckiej oraz konkurs Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”. Wiele emocji przysporzył także Międzynarodowy Konkurs Barmański „Barmatic Cup” oraz 11 Olimpiada Kawy. Dodatkową atrakcję stanowiły liczne degustacje, z których uczestnicy wyjazdu z przyjemnością korzystali. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zagościć na Targach ponownie.

     • VIII Konkurs Kulinarny "Darz Bór"

     • Po raz kolejny uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do finału konkursu kulinarnego organizowanego przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Tematem przewodnim VIII Konkursu Kulinarnego „DARZ BÓR” przeprowadzonego dnia 27 marca 2019 r. były surowce pochodzące z lasu. Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak postawiły na grzyby, żurawinę i mech, który niczym miękka pierzynka otulił ugotowane w skórce i nadziane puree z pasternaka, ziemniaki. Całość wzbogaciły roladki z królika i sos grzybowo-żurawinowy. Paulina Sztender i Klaudia Molak z kolei postawiły na klasykę: medaliony z udźca dzika, ułożone na puree z batatów i polane sosem z grzybów. Pod czujnym okiem jury – szefów kuchni warszawskich hoteli – toczyła się rywalizacja, której efektem było zajęcie 2 miejsca przez Klaudię Grabarczyk i Klaudię Olczak. Obu zespołom gratulujemy !!! Dziękujemy również naszemu byłemu uczniowi Bartkowi Rojkowi za cenne wskazówki.

     • Zdrowym być!

     • To hasło przyświecało uczennicom klasy 4 Ta Klaudii Staluszce oraz Natalii Jaskółowskiej, które 21 marca 2019 r. poprowadziły warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze. Gospodarzem warsztatów była Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, która zaprosiła naszą szkołę do współpracy. Uczennice szczegółowo omówiły piramidę zdrowego żywienia, zwracając uwagę na produkty, które warto spożywać oraz te, których należy unikać lub wyeliminować z diety. Ponadto dziewczęta zwróciły uwagę na 7 zasad prof. Bergera zachęcając do aktywności fizycznej, uśmiechu oraz urozmaicania posiłków. Podpowiedziały także jak w prosty sposób, przy użyciu własnych dłoni odmierzyć porcje wybranych produktów oraz uświadomiły młodszym kolegom dlaczego warto jeść śniadanie i jak zdrowo podjadać między posiłkami. Na zakończenie uczniowie stworzyli własną piramidę wykorzystując zdobytą podczas zajęć wiedzę. Obiecali, że zmienią nawyki żywieniowe, co potwierdzili zjadając zdrowe, soczyste jabłka.

     • Milionerzy

     • Tak! Tak! Tak! Teraz możemy już ogłosić z dumą, że byliśmy świadkami jak w polskim wydaniu "Milionerów" padła najwyższa wygrana. W styczniu zostaliśmy zaproszeni na plan zdjęciowy do popularnego programu telewizji TVN i potraktowaliśmy to jako ciekawe doświadczenie. Poza tym wiele osób chciało zobaczyć jak wygląda telewizyjna "kuchnia", no i oczywiście poznać Huberta Urbańskiego. Bawiliśmy się świetnie, choć okazało się, ze kibicowanie zawodnikom jest naprawdę wymagającym zajęciem polegajacym na głośnym klaskaniu, wiwatowaniu, uśmiechaniu się i zachowaniu w wielkiej tajemnicy szczegółów nagrania aż do dnia jego emisji. Ale było warto, czego dowodem jest zdjęcie z HUBERTEM!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej