• "Atrakcyjni na rynku pracy"

     • Więcej informacji: Projekt UE

      Mimo trudnych czasów, w okresie pandemii, uczniowie naszej szkoły nie odpuszczają i cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W dniach 20 oraz 23 października 2020 r. w reżimie sanitarnym wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. Pod bacznym okiem pana Patryka przygotowywali potrawy z kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Doskonalili techniki kulinarne, poznawali nowe smaki i sposoby ekspedycji potraw. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodowego kilku uczestników wszystkie potrawy, w tym pieczone udka z kaczki, ravioli z dorszem, polędwiczka z musem z jabłek z karmelizowaną pietruszką, gazpacho wyglądały i smakowały znakomicie.

    • Informacja dla konsumentów!
     • Informacja dla konsumentów!

     • Informujemy, że stołówka szkolna pracuje bez zmian.
      Obiady będą wydawane w dotychczas
      obowiązującej formie
      tzn. w opakowaniu firmowym na wynos.

      Zapraszamy!

     • Informacje dla rodziców!

     • W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów, po uwzględnieniu wytycznych Kuratorium Oświaty i uzyskaniu zgody organu prowadzącego od dnia 26.10.2020r. do 08.11.2020r. nauka w naszej szkole będzie się odbywała tylko w systemie zdalnym. Jednocześnie prosimy zarówno rodziców, jak i uczniów o śledzenie na bieżąco informacji i komunikatów w dzienniku elektronicznym. 

    • UWAGA KONSUMENCI!
     • UWAGA KONSUMENCI!

     • Sytuacja epidemiczna wymusza na nas wyjątkową troskę
      o bezpieczeństwo i reżim sanitarny.

      W trosce o zdrowie Państwa i naszych uczniów podjęliśmy decyzję o sprzedaży przygotowanych przez uczniów potraw w naczyniach jednorazowych,
      tylko i wyłącznie na wynos.

      Wyżej wymieniona sytuacja
      obowiązuje od 15.10.2020 do odwołania.

      Przepraszamy za utrudnienia.

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 16.10.2020

     • Nasza mała grecka przygoda dobiegła końca! Sami nie wiemy, kiedy upłynął nam ten cały czas, ale z pewnością możemy powiedzieć, że obfitował on w wiele wrażeń!

      Ostatni dzień technicy żywienia i usług gastronomicznych spędzili na dopracowywaniu do perfekcji wszystkich umiejętności przydatnych w pracy kelnera oraz kucharza. Hotelarze natomiast zakończyli praktyki wykonując zadania związane z pracą w pralni hotelowej, powtarzając wszystkie niezbędne wiadomości na temat środków czystości i sprzętów wykorzystywanych w tym miejscu.

      Piątek stał dla nas również pod znakiem podsumowań i pożegnań. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od organizatorów, nauczycieli oraz opiekunów praktyk, a także otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia praktyk. Możemy śmiało stwierdzić, iż ostatnie dwa tygodnie były dla nas wspaniałym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci, jak i sama Grecja, za którą już tęsknimy!

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 15.10.2020

     • W czwartek technicy żywienia i usług gastronomicznych kontynuowali pracę na serwisie, za barem i w kuchni hotelowej. Obsługiwali gości, dokonując ekspedycji potraw i napojów, przygotowywali salę na ich przybycie oraz dbali o porządek w restauracji w trakcie trwania posiłków. W kuchni pracowali nad obróbką wstępną warzyw oraz przygotowywali dania z manu. Hotelarze natomiast zajmowali się realizacją zadań w ramach housekeepingu, utrzymując porządek w częściach mieszkalnych hotelu.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

       

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 14.10.2020

     • Technicy żywienia i usług gastronomicznych, pracując dziś u boku szefa kuchni, zajmowali się obróbką produktów i półproduktów, w celu przygotowania posiłków dla gości hotelowych. W ramach pracy kelnera nakrywali do stołów, serwowali posiłki oraz sporządzali napoje za barem. Odwiedzili także winnicę, gdzie dowiedzieli się jak wygląda produkcja wina oraz specyfika pracy w takim miejscu.

      Hotelarze dalej wykonywali czynności związane z pracą w pralni, dokonując czyszczenia w odpowiednich temperaturach, a także prasowania przy użyciu magla.

      Dodatkowo wszyscy mieli dziś okazję odwiedzić miasto Thessaloniki, gdzie razem z przewodnikiem zobaczyliśmy między innymi Białą Wieżę, Łuk Galeriusza oraz Bazylikę Świętego Dymitra.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Drodzy Nauczyciele! Kochani Uczniowie! Szanowni Pracownicy administracji i obsługi!

      Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich ludzi związanych ze szkołą. Tegoroczny 14 października świętować będziemy w szczególnych warunkach: bez radosnego celebrowania i uroczystych akademii. Jednak to właśnie teraz możemy dostrzec i zrozumieć jak cennym i ważnym miejscem jest szkoła-ta przestrzeń budowana wspólną pracą tak wielu osób. Czego można życzyć polskiej szkole w dniu jej święta? Przede wszystkim tego, aby w tych trudnych czasach pozostała na straży wartości, które musi przekazać każdemu młodemu człowiekowi: tolerancji i życzliwości dla innych, ciekawości świata oraz szacunku dla samego siebie. Nauczyciele i pracownicy szkoły stoją przed wielkim wyzwaniem uświadomienia uczniom, że wiedza i umiejętności, które zdobywają to jedyne pewne rzeczy w świecie pełnym zmian i zagrożeń. Dziękujemy wszystkim tworzącym tę szkolną społeczność- bądźmy dla siebie dobrzy i wyrozumiali!

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 13.10.2020

     • Wtorek rozpoczęliśmy od udania się na miejscowy targu, gdzie mieliśmy szansę poznać smaki produktów typowych dla kraju naszej mobilności oraz dokonać niewielkich zakupów.

       

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych organizowali pracę na sali konsumenckiej, wykonując zadania należące do obowiązków kelnera i barmana. Zajęli się także przygotowaniem różnorodnych dań, pośród których znalazł się między innymi deser. Hotelarze natomiast kontynuowali pracę w pralni, gdzie przy użyciu odpowiednich technik i sprzętu przygotowywali nowe wyposażenie jednostek mieszkalnych.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 12.10.2020

     • Nowy tydzień technicy żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęli kontynuując pracę na serwisie oraz w kuchni hotelowej. Sporządzali i dokonywali wówczas ekspedycji potraw i napojów, stosując przy tym wybrane receptury gastronomiczne. W ramach pracy na serwisie przed posiłkami przygotowywali salę konsumencką, a w trakcie ich trwania dbali o porządek i realizację zamówień gości. Hotelarze natomiast zajęli się utrzymaniem czystości w pokojach hotelowych, gdzie w ramach housekeepingu, wykonywali zadania zlecone przez opiekunów praktyk.

      W ciągu dnia mieliśmy również szansę odwiedzić jedną z najpopularniejszych lokalizacji w okolicy miejsca naszego zakwaterowania, gdzie swój wolny czas spędza wielu miejscowych, a przepiękny widok rozpościera się na całą okolicę.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 11.10.2020

     • W ramach kontynuacji realizacji programu kulturowego, w niedzielę, wybraliśmy się na rejs na jedną z wysp archipelagu Sporad Północnych, czyli wyspę Skiathos. Mieliśmy wówczas szansę zobaczyć jak wygląda Grecja z zupełnie innej strony, a także poznać życie lokalnych Greków oraz nauczyć się tradycyjnych greckich tańców. Na wyspie odwiedziliśmy także punkt widokowy, z którego piękny widok rozpościera się na całe miasto oraz plażę Koukunaries (plażę szyszkową), gdzie mieliśmy szansę skorzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i morskich. Dzień uważamy za bardzo udany. Było wspaniale!

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 10.11.2020

     • Weekend pełen wrażeń rozpoczęliśmy od wycieczki, podczas której odwiedziliśmy kompleks skalno-klasztorny w Meteorach. Miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele historii związanych z klasztorami i specyfiką życia mnichów, a także przybliżyła różnice między religią katolicką a prawosławną. Dzięki wizycie w pracowni ikon i krótkiej lekcji dowiedzieliśmy się również, iż ikony nie są malowane, lecz pisane. Nie obeszło się także bez pamiątkowych zdjęć, które stanowią jedynie część najlepszych wspomnień i obrazów, które pozostaną w naszej pamięci!

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 09.10.2020

     • Piątek to weekendu początek, ale mimo to my nie odpoczywamy i dalej wykonujemy swoje zadania.

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych mieli dziś okazję nauczyć się w jaki sposób przygotowywać dania typowe dla kuchni greckiej, w tym między innymi musakę. Na stanowisku kelnera doskonalili umiejętności nakrywania stołów, dobierania zastawy oraz przygotowania restauracji na przybycie gości. Hotelarze natomiast, przygotowywali dla nich wyposażenie pokoi, a także w ramach pracy recepcjonisty przywitali i oprowadzili ich po terenie hotelu, wskazując pokoje i przekazując najważniejsze informacje dotyczące całego obiektu.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 08.10.2020

     • Pogoda w Grecji dopisuje a my pracujemy dalej.

      Czwartego dnia praktyk technicy żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję przygotować prowiant dla grup opuszczających hotel, a także potrawy z manu restauracji, w których znalazły się zupa, a także dania mięsne. Pracując na stanowisku barmana, realizowali zamówienia gości oraz wykorzystując różne techniki i sposoby przygotowywania sporządzali wszelkiego rodzaju napoje. Hotelarze natomiast, wykonywali zadania w ramach sprzątania ogólnego zajmując się porządkowaniem jednostek ogólnodostępnych w hotelu, dobierając do tego odpowiednie urządzenia, sprzęt i środki czystości.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 07.10.2020

     • Kolejnego dnia mobilności gastronomowie zajmowali się realizacją zamówień gości hotelowych zarówno na sali konsumenckiej, jak również za barem. W ramach pracy na kuchni, wykorzystując odpowiednie techniki porcjowali, dekorowali i wydawali potrawy. Technicy hotelarstwa natomiast zadbali, dziś o utrzymanie czystości i porządku w częściach mieszkalnych hotelu oraz wykonywali zadania zlecone przez opiekunów praktyk, mieszczące się w zakresie obowiązków wynikających z pracy na stanowiskach działu służby pięter.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 06.10.2020

     • Drugiego dnia praktyk technicy żywienia i usług gastronomicznych podjęli pracę zarówno na kuchni, jak i serwisie w restauracji hotelowej. W ramach pracy na stanowisku kucharza zapoznali się z zasadami oceny jakościowej żywności oraz stosowanym sprzętem, a także przyrządzali potrawy z menu restauracji. Na stanowisku kelnera, zostali wdrożeni w standardy obsługi gości oraz obowiązki wynikające z pracy w tym zawodzie, jednocześnie stawiając pierwsze kroki w tym zakresie. Technicy hotelarstwa natomiast, mieli okazję zapoznać się z pracą w hotelowej pralni, dowiadując się o sposobach czyszczenia i dezynfekcji oraz obsłudze maszyn.

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

     • "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój"

     • Kalimera! Witamy Grecję i zaczynamy naszą dwutygodniową przygodę u podnóży mitycznego Olimpu!

      To tu, w ramach mobilności, przez kolejne tygodnie nasi uczniowie z kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa będą odbywać swoje praktyki.

      Już pierwszy dzień spędziliśmy bardzo pracowicie. Upłynął nam on pod znakiem spotkań informacyjnych, zajęć BHP oraz innych szkoleń, które miały na celu przygotować nas do bezpiecznej i przyjemnej pracy w kolejnych dniach.

      To był naprawdę ciekawy dzień, dlatego już nie możemy doczekać się następnych, w czasie których będziemy mogli zmierzyć się z wieloma zadaniami, a także poznać piękno i kulturę Grecji!

       

      /Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/