• Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

          • Dnia 13.12.2019 r. piaseczyńsko - grójecki odział rejonowy PCK przeprowadził rejonowe eliminacje do XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia . Wśród uczniów szkół średnich, którzy wzięli w nim udział była również przedstawicielka naszej szkoły – Maja Pyzel. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wszystkich uczestników, przyznała Mai trzecie miejsce. Gratulujemy!

          • Szlachetna Paczka 2019

          • W dniach 7-8 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już uczestniczyli w XIX finale akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Młodzież pomagała nie tylko w sztabie, ale przede wszystkim  razem z wolontariuszami dostarczała paczki do potrzebujących rodzin. Składamy podziękowania na ręce lidera tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Górze Kalwarii dla wszystkich wolontariuszy oraz darczyńców za wielkie serca.

          • Urzeczeni "Urzeczem"

          • W dniu 04.12.2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne poświęcone kuchni Urzecza, przeprowadzone pod kierunkiem p. Grażyny Leśniak. Warsztaty poprzedził wykład p. Dariusza Falany Dyrektora Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii dotyczący tradycji tego pięknego regionu. Uczniowie poznali wiele anegdot, ale także zdobyli cenne informacje dotyczące mikroregionu, na terenie którego znajduje się szkoła. W warsztatach uczestniczyły dwuosobowe zespoły z różnych klas i typów szkoły. Wspólnie gotowano sytochę i barszcz buraczano-chrzanowy, potrawy które nagrodzono Perłą 2019 w konkursie Nasze Dziedzictwo Kulinarne – Smaki Regionów. Niespodzianką dla wszystkich była niezapowiedziana wizyta Burmistrza Miasta i Gminy p. Arkadiusza Strzyżewskiego, który ponoć "z niejednego garnka jadł sytochę", ale nasza, w opinii gościa smakowała wyśmienicie. Organizatorzy warsztatów zapewnili młodzież o dalszej współpracy w zakresie promocji regionu, a uczniowie obiecali, że nie zapomną o tradycji i przygotują w domach poznane potrawy

          • Warsztaty w muzeum

          • Chcąc urozmaicić sobie szkolną codzienność uczniowie klasy 1 Tżb wybrali się do Muzeum Narodowego na lekcję poświęconą funkcjonowania motywów biblijnych w sztuce. Prowadząca spotkanie edukatorka pokazała na kilkunastu przykładach dzieł pochodzących z różnych epok, jak ważna jest znajomość Biblii dla właściwego interpretowania nawiązujących do niej tekstów kultury. Młodzież miała możliwość przyjrzeć się wnikliwie średniowiecznym, barokowym i pochodzącym z romantyzmu tekstom kultury. Przy pomocy edukatorki "odczytywali" w obrazach i rzeźbach biblijne nawiązania. Wyjazdy do muzeów są stałym elementem rozwijania kompetencji polonistycznych, służą także rozwijaniu zainteresowań naszych uczniów.