• „Bitwa na drobiowe smaki 2”

• 8 i 9 listopada Agata Chmielewska i Sebastian Kacynel z klasy 3k uczestniczyli w kolejnych etapach eliminacji do finału wojewódzkiego „Bitwy na drobiowe smaki 2” w Studio Kulinarnym Bosch w Warszawie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, z 16 szkół zakwalifikowanych do eliminacji regionalnych zostało tylko sześć drużyn. Byliśmy jedną z nich i dzielnie walczyliśmy o  miejsce w Ogólnopolskim Wielkim Finale.

Zadanie  Agaty i Sebastiana w finale województwa mazowieckiego polegało na przygotowaniu autorskiej wariacji na temat potrawy, którą zaprezentował przewodniczący składu sędziowskiego - Łukasz Konik. Zawodnicy mieli do dyspozycji pierś, skrzydełka oraz serce kurczaka i podali je w towarzystwie batatów i sera pleśniowego. Wspaniałe emocje konkursowe sprawiły, że  duch walki pozostanie w nas na długo! Konkursy kulinarne to nie tylko radość rywalizacji. ale również możliwość podnoszenia kwalifikacji przez naszych młodych kucharzy, którzy otrzymali wiele cennych wskazówek od wspaniałych jurorów: Wojciecha Balickiego, Marcina Sobola, Jacka Schliske

• REZYGNUJ – OGRANICZAJ – NAPRAW – PODAJ DALEJ – SEGREGUJ I RECYKLUJ

• W ostatnim czasie nasza szkoła uczestniczyła w I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym EKOCYRKULARNI”.

Wśród głównych działań znalazły się:

• seria lekcji poświęconych tematyce GOZ przeprowadzonych na różnych przedmiotach (języku angielskim, wychowaniu fizycznym, godzinie wychowawczej, biologii, podstawach przedsiębiorczości),
            • warsztaty artystyczne na wykonanie plakatu promującego GOZ,
            • zajęcia gimnastyczne, których celem było stworzenie szkolnego logo GOZ za pomocą różnych pozycji gimnastycznych,
            • akcja „Rowerowy piątek”,
            • szkolny quiz wiedzy o GOZ na platformie Testportal,
            • udział kadry pedagogicznej w szkoleniu online z edukacji cyrkularnej w ramach projektu Planeta Na Nowo.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję znacznie poszerzyć swoją wiedzę oraz zainicjować i wzmocnić dobre praktyki służące naszemu środowisku i planecie. „Jeśli chcemy zachować dotychczasową jakość życia, to musimy zmienić sposób korzystania z zasobów naszej planety”. Niech ta myśl od dziś przyświeca nam wszystkim i nakłania do świadomych oraz odpowiedzialnych wyborów. Bądźmy eko! (to daj jakiś clipart, np. zielony listek)

• "Szkoła do hymnu" 2022

• W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W przeddzień kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali hymn Polski. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” odbył się uroczysty apel upamiętniający 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły poznali historie pieśni legionowych, a następnie wspólnie odśpiewali mi.n. „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani”.

• Warsztaty kulinarne w Wilanowie

• Dnia 08.11.2022 r. młodzież naszej szkoły (kl. 1tż, 3tża i 4Tża)  wzięła udział w warsztatach kulinarnych w ramach projektu Kultura Dostępna w Villa Intrata Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych uczniowie przygotowali dania wg przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich zaadoptowanych do współczesnych czasów. Potrawy: grzanki z ryb słonych, figatelle jaglane, sos robertowy oraz deser o poetyckiej nazwie: śliwy smażone na grobli zielonej pozwoliły młodym adeptom sztuki kulinarnej  odkryć XVII–wieczną polską kuchnię pełną zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych. Skorzonera, rzepa,  jarmuż, szafran czy sproszkowany piernik niecodziennie goszczą na naszych stołach. Dlatego z niecierpliwością i niepewnością uczestnicy warsztatów oczekiwali na efekt końcowy swoich zmagań, czyli wspólne spotkanie przy królewskim stole z potrawami staropolskiej kuchni. Na koniec uczniowie otrzymali certyfikaty oraz pochwałę za sprawną i bardzo przemyślaną pracę.

• Czytaj.pl 2022

• Dziś ruszyła kolejna odsłona akcji czytelniczej Czytaj PL, dzięki niej każdy z nas może przeczytać lub odsłuchać !! za darmo !! 18 super tytułów . Nasza szkoła także bierze w niej udział. Wystarczy zeskanować QR kod, który znajduje się na załączonym plakacie i można zanurzyć się w świat fantazji