• Spotkanie młodzieży z Policją

• Dnia 25 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z asp. sztab. p. Wiolettą Domagała z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. W trakcie spotkania p. Wioletta wygłosiła prelekcję dotyczącą zjawiska handlu ludźmi, współczesnego niewolnictwa i pracy przymusowej. Młodzież dowiedziała się na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań pracy zarobkowej za granicą. Usłyszeliśmy również kilka cennych rad, w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wyjazdów zagranicznych w celach zarobkowych.

• Uwaga kandydaci!

• Kandydaci do klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I-stopnia zobowiązani są do pobrania z sekretariatu szkoły skierowania do lekarza medycyny pracy. Zaświadczenie o braku przeciwskazań do praktycznej nauki zawodu należy dostarczyć do 26 lipca 2023 r.

Punkty, w których można umówić wizytę:

• CMD Piaseczno, ul. Puławska 42 b 05-500 Piaseczno; www.damian.pl
            • Przychodnia lekarska J.J. Capricom, ul. Bukowińska 26 B, 02-703 Warszawa; www.jjcapricom.pl
          • Szkolenie branżowe - monoporcje.

• W Gastronomiku doskonalą swoje umiejętności nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele zawodu. W dniu 8 maja 2023 r. wzięli oni udział w szkoleniu branżowym, którego tematem były wyroby cukiernicze tzw. monoporcje. Nauczyciele doskonalili swój warsztat pracy przygotowując m.in. mini torciki naked, mini pavlovą, cup cake, cake pops. Szkolenie poprowadziła Pani Agnieszka Pazdyka z Cake Studio, która wyczarowała wspólnie z nauczycielami słodkie dzieła sztuki. Wszystko nie tylko wyglądało cudownie, ale również wyśmienicie smakowało. Dzięki warsztatom zajęcia praktyczne w naszej szkole będą bardziej fascynujące, a uczniowie poznają obowiązujące trendy cukiernicze.

• Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych

•  W dniu 28.04.2023 r. odbyło się zakończenie roku dla klas maturalnych. Uroczystość stanowiła dla uczniów klas 4 tżb i 4thb pięknym podsumowaniem ich czteroletniej edukacji w szkole średniej. Pani dyrektor Monika Ziółkowska wraz z wychowawcami pożegnała uczniów i wręczyła im medale ukończenia szkoły średniej. Młodsi koledzy przekazali tegorocznym absolwentom pakiet „dobrych rad”, życząc im pomyślności na dalszej drodze życia. Cała uroczystość przebiegała w pięknej scenerii, w której każdy absolwent mógł poczuć się szczególnie wyróżniony. Wśród gości, swą obecnością zaszczyciła nas p. Ewa Lubianiec – Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego.

• „Fakescape. Ucieknij fake newsom”

• W dniu 25.04.2023 przedstawiciel Stowarzyszenia Demagog zagrał z naszymi uczniami w grę „Fakescape. Ucieknij fake newsom”. Wygraną była wiedza, którą nabyli nasi uczniowie w zakresie rozpoznawania fake newsów jakie mogą spotykać w życiu codziennym. Dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia w ramach Akademii Fact-Checkingu.