• Informacja dla rodziców i uczniów

     • W związku z wielkanocną przerwą świąteczną w dniach 9-14 kwietnia 2020 r. szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami
      w formie kształcenia na odległość. 

     • Komunikat Kuratorium Oświaty w Warszawie

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

     • UWAGA UCZNIOWIE!

     • W okresie zawieszenia zajęć w dniach 12 - 25 marca 2020 r. uczniowie zobowiązani są do samodzielnej pracy w domu.

      Materiały od nauczycieli będą przesyłane przez dziennik elektroniczny oraz inne dostępne komunikatory społecznościowe.

      Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny.

     • UWAGA KOMUNIKAT!

     • DECYZJĄ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ

      W DNIACH 12-25 MARCA 2020 R.

      ZAWIESZA SIĘ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE W NASZEJ SZKOLE.

      TO NIE SĄ FERIE!!!

      TO CZAS KWARANTANNY - CZAS, KTÓRY UCZNIOWIE POWINNI SPĘDZIĆ W DOMU.

      Prosimy o rozwagę i odpowiedzialność!

      Wszelkie dodatkowe informacje będą przekazywane na bieżąco przez dziennik elektroniczny oraz stronę internetową szkoły.

     • Serowarstwo w naszej szkole

     • Jak się okazuje uczniowie naszej szkoły to nie tylko znakomici kucharze, kelnerzy czy też hotelarze. Ci młodzi ludzie doskonaląc swoje umiejętności zawodowe  4 marca 2020r. zdobyli wiedzę niezbędną do produkcji serów. W tym dniu uczniowie klasy 2 i 3 technikum uczestniczyli  w warsztatach serowarskich zorganizowanych w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Serowar Żuławski p. Krzysztof Jaworski otworzył uczestnikom drzwi do krainy serowarstwa. W bardzo ciekawy sposób przedstawił historię tej dziedziny ubarwiając swoją opowieść anegdotami na temat wybranych serów. Omówił mikroflorę pożyteczną oraz niekorzystną w procesie produkcji serów. Uzmysłowił także młodym ludziom, że serowarstwo może być nie tylko pasją, ale i wspaniałym zawodem. Zdradził, że przy wytwarzaniu serów ważna jest „witamina M” czyli miłość, troska i serce wkładane w proces produkcji. Zachęcał wszystkich do picia serwatki, która jest znakomitym kosmetykiem, ale także surowcem do produkcji sera ricotta, zup oraz bezalkoholowego szampana serwatkowego. Podczas warsztatów uczniowie wykonali m.in. ser twarogowy oraz doskonałą mozzarellę. Wszystkie sery smakowały wyśmienicie, a uczestnicy warsztatów bawili się zacnie. Oceńcie to sami przeglądając galerią zdjęć.

     • Praktyki zawodowe szansą na rozwój - przygotowanie językowe i kulturowe w ramach Programu Erasmus+

     • Uczniowie zakwalifikowanie do Programu Erasmus + rozpoczęli już przygotowania językowe i kulturowe. W dniu 25 stycznia 2020r. doskonalili język angielski natomiast 08 lutego poznawali kulturę, alfabet oraz podstawowe zwroty w języku greckim. Zajęcia przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali lektorki, która z ogromną charyzmą przekazywała cenne dla stażystów informacje i słownictwo. Atrakcją zajęć okazała się nauka tańca greckiego, który wcale nie jest tak prosty jak się wszystkim wydaje.

     • Warsztaty dla nauczycieli

     • Więcej informacji: Projekt UE.

      Mimo rozpoczynających się ferii zimowych (tylko z nazwy) nauczyciele zawodu w ramach Projektu UE "Atrakcyjni na rynku pracy" doskonalili umiejętności zawodowe w zakresie kuchni polskiej. W dnach 8 i 29 lutego 2020 r. pięcioosobowa grupa uczestniczyła w warsztatach, których celem było poznanie nowinek technologicznych oraz nowych, ciekawych przepisów na dania z kuchni staropolskiej. Wśród wielu potraw i dodatków, które wspólnie przygotowywano były: puree z pietruszki, pieczone udka z kaczki, żeberka glazurowane, sos cumberland. Wszystko wyglądało i smakowało wyśmienicie, a wiedza zdobyta podczas warsztatów zostanie wykorzystana w dalszej pracy z uczniami podczas zajęć przygotowujących do zawodu.

     • Spotkanie z historią.

     • Dnia 7 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Piotrem Rytką - lokalnym społecznikiem i miłośnikiem historii, a także autorem książki „Na drodze do Niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w których miejscowościach powstawała Polska Organizacja Wojskowa, gdzie znajdowała się Cerkiew Prawosławna w Górze Kalwarii, dlaczego dowódcy oddziałów POW z Góry Kalwarii i Czerska jeździli po rozkazy do Grójca?  Pan Piotr Rytko przekazał naszej bibliotece egzemplarz swojej książki, a więc zapraszamy do jej wypożyczania. Na zakończenie tego inspirującego spotkania uczeń Maksymilian Haman przekazał gościowi podziękowanie w imieniu wszystkich uczestników.

     • Zrozumieć statystykę

     • Dnia 24 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. "Jak poprawnie interpretować dane statystyczne?". Lekcje prowadzili pracownicy Urzędu Statystycznego w Warszawie w ramach VII edycji akcji "Zrozumieć statystykę", mającej na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej wśród młodzieży.

     • Podsumowanie I-go półrocza

     • Dnia 24 stycznia 2020 r. odbył się apel podsumowujący I-sze półrocze roku szkolnego 2019/2020. W trakcie uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie szczególnie wyróżniających się zarówno w nauce, jak i podejmujących inne promowane przez szkołę aktywności. Pani Dyrektor Teresa Korczak w kilku słowach zwróciła uwagę na wartość nauki i systematyczności w późniejszej pracy zawodowej. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom pogratulowała samozaparcia, wytrwałości i dojrzałości oraz życzyła dalszych sukcesów w realizacji planów Rozdanie nagród i dyplomów upłynęło w atmosferze życzliwości i przyjacielskiego wsparcia. Najlepsi obdarowywani byli dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców i sponsorów.

     • "Atrakcyjni na rynku pracy" - kurs kelnerski

     •  Uczniowie „gastronomika” nie lubią nudy. Zwłaszcza jeśli chodzi o nabywanie nowych umiejętności. Mimo dni wolnych z przyjemnością uczęszczali na zajęcia dodatkowe organizowane w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. 30 godzinny kurs kelnerski odbył się 10, 11 i 18 stycznia 2020r. i cieszył się ogromną popularnością. Uczestnicy poznawali tajniki sztuki kelnerskiej od profesjonalisty. Nie zabrakło czasu na poznanie zasad nakrywania stołu, serwisów, w tym specjalnego, a także zasad obsługi gościa. Wiedza zdobyta w szkole oraz podczas kursu pozwolą uczniom w przyszłości na zdobycie satysfakcjonującej ich pracy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej