Aktualności

          • Pomóżmy razem bezdomnym zwierzakom!

          • Kochani, zima to trudny czas dla naszych czworonożnych przyjaciół, którzy nie mają domu. Dlatego rozpoczynamy zbiórkę rzeczy dla zwierząt bezdomnych, aby wspólnie im pomóc! ❤️

            Co zbieramy?

            • Karma sucha i mokra (dla psów i kotów)
            • Koce, ręczniki, legowiska
            • Zabawki, miski, smycze, obroże
            • Środki na pchły, kleszcze i inne drobne artykuły pielęgnacyjne

            💛 Dziękujemy za każdą pomoc! Razem możemy więcej! 💛

             

          • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          •  

            Z dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku wspieramy zbiórkę na rzecz Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej, by razem pomagać najmłodszym w walce o zdrowie i życie.
            Zapraszamy Was do wspólnego działania!
            Każda złotówka ma moc – razem możemy zdziałać cuda! ✨Dołączcie do tej wyjątkowej inicjatywy i grajmy w jednym rytmie.
                                                                                          Dołącz do nas!​​​​​​

            Dziękujemy za Wasze wielkie serca i wsparcie! 💕

          • Dzień bez Przekleństw

          • W dniu 17 grudnia obchodziliśmy w szkole Dzień bez Przekleństw. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie ubrali się na biało lub założyli biały dodatek do ubrania.
            Każdy w szkole włączył się w świętowanie poprzez kulturalne i uprzejme zachowanie względem siebie. Powstało także Szkolne Drzewo Kultury Słowa, którego śnieżynki przygotowywali nasi uczniowie ❤️ oraz wierszyki i plakaty pokazujące dlaczego nie warto przeklinać.

            Pamiętajmy, jak piękny jest polski język, który nie potrzebuje wulgaryzmów, aby trafnie i dosadnie wyrażać emocje ❤️

          • Godzina dla Młodych Głów

          • W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu profilaktycznego "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW". Program został opracowany przez grono specjalistów z dziedziny pedagogiki, edukacji, psychologii czy higieny cyfrowej.
            Celem programu jest zainicjowanie otwartych rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie uczniów w narzędzia do otrzymywania wsparcia.

            Program MŁODE GŁOWY ma również na celu wsparcie rodziców i opiekunów. W ramach dodatkowych działań, przygotowany został program wspierający umiejętności rodzicielskie i pedagogiczne. Jest to cykl filmów szkoleniowych, webinarów na żywo i podcastów dla opiekunów dostępny za darmo na stronie mlodeglowy.pl. Zapraszamy do zapoznania się.

            Szerzej z całym programem można zapoznać się na stronie: https://mlodeglowy.pl/

          • Weekend Cudów - Szlachetna Paczka 2024

          • Uczestnicząc w ogólnopolskim projekcie społecznym  Szlachetna Paczka zmieniamy świat na dobre!
            Co roku w połowie grudnia trwa Weekend Cudów. Darczyńcy z całej Polski biorą udział w Finale Szlachetnej Paczki. Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są do specjalnych sztabów, skąd wolontariusze przewożą je do wskazanych rodzin.
            W tym roku uczniowie: Anastasiia Shubnyk i Sofiia Nikolenko (1k) oraz Igor Królak (2 tż), jako wolontariusze  uczestniczyli w tej akcji charytatywnej, a także przekazywali darczyńcom pierniczki, własnoręcznie upieczone i lukrowane przez młodzież.

          • Kiermasz charytatywny

          • Piątek 13 grudnia okazał się wyjątkowo szczęśliwym dniem. Korytarze naszej szkoły wypełniły się zapachem domowych wypieków i dobroci, która rosła z każdym sprzedanym kawałkiem ciasta. Wszystko to za sprawą naszych wspaniałych uczniów, którzy zorganizowali charytatywny kiermasz na rzecz naszej absolwentki, pani Justyny Skorupskiej, walczącej z chorobą nowotworową.
            Szczególne podziękowania kierujemy do licealistek Zuzanny Zielińskiej, Zofii Krawczyk, Pauliny Wojnarowskiej i Oliwii Sochańskiej, które upiekły ciasta i zorganizowały całe wydarzenie. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom oraz każdemu, kto przyniósł dzisiaj wypieki na kiermasz.

            Przypominamy, że zbiórka na rzecz pani Justyny wciąż trwa. Zachęcamy do udziału – każda wpłacona złotówka ma ogromną moc. Podajemy link do zbiórki: siepomaga.pl  Dziękujemy za Wasze wsparcie!

             

          • Projekt społeczny IMPACT MAKERs

          • W ramach programu społecznego Impact, realizowanego w naszej szkole, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach dekorowania pierniczków w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
            Warsztaty odbyły się w serdecznej atmosferze współpracy i integracji międzypokoleniowej. Pierniczki, które posłużyły jako baza do dekoracji, zostały wcześniej upieczone przez młodzież na warsztatach szkolnych. W czasie zajęć w DPS, uczniowie wspólnie z podopiecznymi przygotowywali lukier, którym następnie zdobili pierniczki, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem.

            Spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego działania, ale również do rozmów i wymiany doświadczeń między młodzieżą, a mieszkańcami DPS. Tego rodzaju inicjatywy uczą wrażliwości, empatii i budowania relacji międzyludzkich.

            Program Impact umożliwia młodzieży realizację działań społecznych, które przynoszą radość i wspierają lokalne społeczności. Warsztaty dekorowania pierniczków były kolejnym dowodem na to, jak ważne i wartościowe są takie projekty.

          • Tydzień Kultury Słowa 

          • W dniu 17 grudnia obchodzimy Dzień bez Przekleństw. Ideą Dnia bez Przekleństw jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, aby trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Zanim wypowiemy jakieś zdanie, zastanówmy się dwa razy! Największym przekleństwem staje się to, że coraz częściej ludzie podczas wypowiedzi zastępują przecinek wulgaryzmem. Wkładajmy trochę więcej wysiłku w to jak mówimy – nie popadajmy w niemoc językową.
            Warto pamiętać, że przekleństwa są powszechnie uważane za objaw braku kultury.
            Ogłaszamy w szkole 09-17 grudnia Tygodniem Kultury Słowa 

            Zapraszamy wszystkich do świętowania w tym tygodniu poprzez powstrzymanie się od używania wulgarnych słów, a w zamian używania komplementów oraz miłych, uprzejmych i kulturalnych słów, które można znaleźć na Szkolnym Drzewie Kultury Słowa. Nasze drzewo jest coraz bogatsze w śnieżynki przygotowane przez uczniów. 
            Pojawiają się również inne bardzo ciekawe plakaty, które zaznaczają czemu nie warto przeklinać.