II Turniej Piłki Siatkowej o "Ciasto Dyrektora"
- 1
Podsumowanie I-go półrocza!
Dnia 18 lutego 2019 r. odbył się apel, którego celem było nagrodzenie uczniów szczególnie wyróżniających się zarówno w nauce, jak i podejmujących inne promowane przez szkołę aktywności. Pani Dyrektor Teresa Korczak w kilku słowach zwróciła uwagę na wartość nauki i systematyczności w późniejszej pracy zawodowej. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom pogratulowała samozaparcia, wytrwałości i dojrzałości oraz życzyła dalszych sukcesów w realizacji planów Rozdanie nagród i dyplomów upłynęło w atmosferze życzliwości i przyjacielskiego wsparcia. Najlepsi obdarowywani byli słodyczami, dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Dnia 23 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Dzięki pięknym wykonaniom utworów „Kolęda Warszawska”, „Uciekali, uciekali” oraz „Mario czy Ty wiesz” zajęli wysokie I i II miejsca w swoich kategoriach.
Klaudia Marciniak otrzymała z rąk Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii i Jury Konkursu dyplom za zajęcie I miejsca z Oddziałów Gimnazjalnych i Szkół Średnich w Górze Kalwarii w kategorii Soliści, natomiast Michał Miśkiewicz, Edyta Skok, Agnieszka Dąbrowska oraz Patryk Bekas zajęli miejsce II w kategorii Duetów i Zespołów
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych wykonań!
Warsztaty kulinarne w Wilanowie.
Dnia 21 stycznia 2019 r. młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Villa Intrata Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych uczniowie przygotowali dania wg przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich zaadoptowanych do współczesnych czasów. Potrawy: kiszki z ryb oraz arkas z konfektem pigwowym pozwoliły młodym adeptom sztuki kulinarnej odkryć XVII –wieczną polską kuchnię pełną zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych. Pigwa, rokitnik, szafran, pasternak, ocet z płatków róży, jarmuż niecodziennie goszczą na naszych stołach. Dlatego z niecierpliwością i niepewnością uczestnicy warsztatów oczekiwali na efekt końcowy swoich zmagań czyli wspólne spotkanie przy królewskim stole z potrawami staropolskiej kuchni. Po wspólnej biesiadzie młodzież ruszyła na „podbój” Pałacu w Wilanowie.
Coraz lepsze perspektywy…
Jak co roku opublikowany został ranking szkól przygotowany przez wydawnictwo „Perspektywy”.
Zestawiane są w nim placówki - z podziałem na technika i licea. Osiągnięcia szkół zawodowych analizowane są zgodnie z czterema kryteriami: wyniki matur w zakresie podstawowym i rozszerzonym, wyniki egzaminów zawodowych oraz rezultaty olimpiad. W tym roku nasza szkoła znowu znalazła się w rankingu „Perspektyw”. Co prawda jeszcze trochę brakuje nam, aby znaleźć się wśród 500 najlepszych szkół w Polsce, ale to zaledwie 2 punkty, które - miejmy nadziej
ęuda nam się wypracować w najbliższym czasie. Mamy więc ambitny cel: uczyć coraz lepiej, osiągać jeszcze lepsze wyniki matur i egzaminów zawodowych i motywować naszych uczniów do pracy, która przyniesie wymierne efekty.
Uwaga uczestnicy projektu!
Po feriach zimowych rozpoczynamy kolejne kursy specjalistyczne w zakresie cukiernictwa i kelnerstwa. Szkolenia odbywać się będą w soboty. Obecność na wszystkich zajęciach obowiązkowa. Kurs kończy się egzaminem. Lista osób zakwalifikowanych do udziału w kursach znajduje się na tablicy ogłoszeń.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wczoraj(13.01.2019 r.) odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Uczniowie naszej szkoły nie tylko aktywnie brali w nim udział jako wolontariusze. Część młodzieży wraz z p. A. Więcławską przygotowywali pierniczki - drobny słodki upominek dla darczyńców, a uczestnicy koła carvingu wspólne z p. M. Chudzik pięknie ozdobili mydełka na licytacje w Sztabie WOŚP w Górze Kalwarii. Wszystkim bardzo dziękujemy za wielkie serca!
Jasełka 2018
- 4
Tegoroczne jasełka były utrzymane w konwencji przeplatających się dwóch historii - współczesna wersja "Przypowieści o Synu marnotrawnym" z tradycyjnymi scenami Bożego Narodzenia. Naszym przedstawieniem chcieliśmy przypomnieć widzom o niekończącej się Miłości Boga Ojca, który czeka zawsze z otwartymi ramionami na swoje dzieci. Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy możemy pojednać się z Bogiem i przyjść do szopki - tak jak pasterze, pokłonić się przed maleńkim Jezusem i dać się na nowo ukochać tej Miłości, która zesłała na świat Zbawiciela - w osobie maleńkiego, bezbronnego dziecka...Życzymy każdemu, aby tą Miłość spotkał w swoim życiu i dał jej przemienić swoje serce.
Wizyta w Domu Opieki Społecznej
Dnia 12 grudnia 2018 r. uczniowie klas 2 Ta i 2 k wraz z opiekunkami – panią J. Król i A. Maj, za zgodą dyrekcji Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego, odwiedzili pensjonariuszy dwóch oddziałów: męskiego i żeńskiego. Podczas pobytu młodzież przekazała najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich mieszkańców i dyrekcji oraz poczęstowała obecnych własnoręcznie wykonanymi pierniczkami, upieczonymi na dodatkowych zajęciach prowadzonych przez panią A. Więcławską.
Uczniowie po spotkaniu, bardzo poruszeni i pełni emocji, wymieniali między sobą refleksje na temat cierpienia oraz przemijającego czasu.
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 19 grudnia (środa) 2018 r. o godzinie 17.00.
Szlachetna Paczka 2018
Drugi weekend grudnia minął wolontariuszom z naszej szkoły na pomocy w XVIII finale akcji „Szlachetnej Paczki". Uczniowie pomagali w przepakowywaniu paczek, ale przede wszystkim poznawali darczyńców i razem z wolontariuszami dostarczali paczki do potrzebujących rodzin. W tym roku wolontariusze działali pod hasłem „Lubię Ludzi”. Składamy podziękowania na ręce lidera tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Górze Kalwarii dla wszystkich wolontariuszy oraz darczyńcom za wielkie serca.
Cuda z piernika
- 14
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc w naszej szkole, jak co roku przeprowadzony został konkurs "Cuda z piernika". Stajenka, chatka i baśniowa książeczka wykonane zostały z finezyjną dekoracją przez dwuosobowe zespoły. Szkolne jury wnikliwie oceniło zaprezentowane wyroby z ciasta piernikowego. Uczestnicy przygotowali swoje prace znakomicie. Oryginalność i pomysłowość w wykonaniu cukierniczych łakoci wprawiły w niemały kłopot jury, mający wyłonić zwycięzcę. I miejsce przyznano uczennicy klasy 4 Ta Sandrze Adamskiej za wykonanie "Stajenki bożonarodzeniowej", a II-gie miejsce otrzymały uczennice klasy 4 Tb Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak. Równorzędne nagrody za III-cie miejsce zostały przydzielone zespołom: z klasy 1 Ta - Alicji Mitołap i Julii Reckiej, z klasy 2 k - Klaudii Fusiarz i Oliwii Sawickiej oraz Paulinie Sztender - klasa 4 Tb i Konradowi Chojakowi - klasa 2 k. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci odbiorą nagrody rzeczowe.
Uwaga uczestnicy projektu!
Kolejna edycja kursu baristycznego rozpocznie się w styczniu.
Terminy zajęć: 05.01.2019 r., 12.01.2019 r., 19.01.2019 r.
Szkolenie odbywać się będzie w godz. 8.0 – 16.00.
Obecność na wszystkich zajęciach obowiązkowa. Kurs kończy się egzaminem.
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w kursie znajduje się na tablicy ogłoszeń.
"Uchodźcy i Migranci. Fakty i mity"
- 1
5 grudnia 2018 r. uczniowie klas 1-szych technikum i branżowej szkoły i stopnia uczestniczyli w warsztatach pt. "Uchodźcy i Migranci. Fakty i mity" poprowadzonych przez członków Fundacji Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert. Dzięki spotkaniu wiemy, czym różnią się migranci od uchodźców. Natomiast prezentacje o Afganistanie, Ukrainie oraz Tybecie przybliżyły realia życia w tych państwach. Prowadzący warsztaty podarowali słuchaczom upominki. Dziękujemy za interesujące spotkanie poprowadzone w naszej szkole!
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 26 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wsród niemal 300 stypendystów była także uczennica naszego technikum Natalia Jaskółowska, która już po raz trzeci uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Dyplom Prezesa Rady Ministrów stypendystka odebrała z rąk p. Jacka Sasina sekretarza Rady Ministrów, a gratulacje otrzymała m.in. od p. Aurelii Michałowskiej wiceminister edukacji. Uczennicy gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji
Tydzień Konstytucyjny
- 4
Tydzień Konstytucyjny jest organizowany w całej Polsce przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy pod hasłem „Moja Konstytucja”. W ramach projektu Pani adwokat Paulina Kieszkowska-Knapik przeprowadziła lekcje dotyczące znaczenia konstytucji w życiu obywateli. Warto mieć świadomość, że konstytucja towarzyszy każdemu z nas w codziennym życiu, pomimo że zupełnie się nad tym nie zastanawiamy, kiedy tak jest i dlaczego.
Kurs baristyczny
Apel poświęcony 100-rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości
- 1
Auschwitz - Birkenau
W milczeniu, z niedowierzaniem i przerażeniem uczniowie naszej szkoły przyglądali się miejscu kaźni milionów ludzi. Jadąc do Auschwitz-Birkenau wiedzieliśmy, że znajdziemy się w jednym z najdrastyczniejszych obozów zagłady, ale rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. Ogromny, wielohektarowy teren dawnych koszar, został zamieniony przez niemiecką machinę zbrodni w sprawnie działającą fabrykę śmierci. Po ofiarach pozostały ślady...Walizki, naczynia, buty, ubrania, włosy. W ascetycznych wnętrzach cel dowody pobytu Żydów, Polaków, Romów, Węgrów, Rosjan niemal do nas krzyczały. Nieustannie zadawaliśmy sobie jedno pytanie: dlaczego? Jak ludzie mogli bez najmniejszych wyrzutów sumienia, bestialsko znęcać się nad drugim człowiekiem? Jak można było zezwolić na śmierć tysięcy dzieci? Wyjazd do Oświęcimia był dla wszystkich biorących w nim uczniów traumatycznym doświadczeniem, ale również cenną lekcją i ostrzeżeniem przed ideologicznym zacietrzewieniem.
Archiwum Aktualności