• Nauka przez zabawę

          • Trudno o lepszy pomysł na propagowanie wiedzy o przeszłości naszego regionu niż „Żywe lekcje historii”, które odbywają się w czerskim zamku. W piękne wtorkowe przedpołudnie uczniowie pierwszej klasy technikum wybrali się do dawnej stolicy Mazowsza, aby przyjrzeć się jak wyglądało życie w murach średniowiecznego grodu. Główną atrakcją była możliwość obserwowania i uczestniczenia w pracy przedstawicieli ginących zawodów: garncarstwa i kowalstwa artystycznego. Każdy, kto poczuł w sobie rzemieślniczą pasję, mógł spróbować swoich sił w wykuwaniu miecza lub lepieniu garnków. Na koniec panowie i pani zostali poddani próbie siły i sprawności fizycznej. Zabawa był przednia, a żywe lekcje historii to forma przekazywania wiedzy, którą uczniowie przyjęli z ogromnym entuzjazmem.

          • Konkurs #pyszny profil rozstrzygnięty!

          • Dnia 14.05.2018 r. zebrani uczniowie, nauczyciele i dyrekcja serdecznie przywitali przybyłego do naszej szkoły Pana Starostę Arkadiusza Strzyżewskiego. Wręczył on zwycięzcom dyplomy i nagrody w konkursie #pysznyprofil.

            Nagrody otrzymali:

             I miejsce –Patryk Gajownik 3Ta

            II miejsce – Klaudia Olczak i Klaudia Grabarczyk 3 Tb

            III miejsce – Sandra Adamska 3 Ta

            Ponadto dodatkowo postanowiono nagrodzić Sandrę Adamską oraz Agnieszkę Dąbrowską, a wyróżnienie otrzymała Klaudia Fusiarz z 1 k.

          • Apel pamięci

          • W dniu 8 maja 2018 r. odbył sie apel pamięci oraz odsłonięcie zrewitalizowanej tablicy wmurowanej w budynek przy ul.Ks.Z. Sajny 4 dla upamiętnienia mieszkańców rejonu Góry Kalwarii, zamordowanych przzez niemieckich i sowieckich ludobójców w latach 1939-1945. Również przedstawiciele naszej szkoły wzięli czynny udział w tej uroczystości wystawiając poczet sztandarowy, składając wiązankę kwiatów oraz zapalając znicze przy tablicy pamiątkowej.

          • Uroczystości uchwalenie Konstytucji 3-go Maja

          • 3 maja 2018 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w gminnej uroczystości upamiętniającej 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę w tym dniu reprezentowali Pani Dyrektor Teresa Korczak, nauczyciele oraz uczniowie: Patrycja Pastuch, Karolina Narojczyk, Natalia Jaskółowska, Wiktoria Wasiewicz, Jakub Gancarz i Mateusz Wątor.

            Konstytucja 3 Maja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic” – jak czytamy w jej preambule. Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, to Konstytucja 3 Maja była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. Obecnie Konstytucja jawi się, jako patriotyczny akt walki o zachowanie państwowości.

            Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, co jest tradycyjny gestem w naszej miejscowości

          • "To już jest koniec...", czyli czwarta klasa kończy szkołę

          • W kwietniowy poranek wszystko było dopięte na ostatni guzik. Goście zaproszeni, krzesełka poustawiane, role rozdzielone, kostiumy przygotowane. W napięciu oczekiwaliśmy godziny rozpoczęcia uroczystości pożegnania klasy czwartej. Akademię otworzyła Pani Dyrektor Teresa Korczak. Z wyraźnym wzruszeniem mówiła o wspólnie spędzonych latach, podczas których przyglądała się dojrzewaniu dzisiejszych maturzystów. Życzyła im wielu sukcesów, przypominając, że drzwi Gastronomika zawsze będą dla nich otwarte. W równie życzliwym tonie utrzymane było przemówienie Pana Wicestarosty Arkadiusza Strzyżewskiego. Pożegnania i wspomnienia nie zdominowały jednak tego przedpołudnia. Po części oficjalnej przyszedł czas na parodię „Wesela” przygotowaną przez członków koła artystycznego. Rola Jakuba Szymańskiego jako Księdza z pewnością przejdzie do historii szkoły. Na koniec maturzyści zaskoczyli nauczycieli niezwykle miłym gestem, wręczając każdemu nauczycielskiego Oscara-symbol pedagogicznych zasług. Dziękujemy i życzymy połamania piór na maturze!

          • Pasta i basta

          • Dnia 11.04.2018 r.  uczennice naszej szkoły wzięły udział w VII Konkursie Sztuki Kulinarnej pt.: „Pasta i basta” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Tematem przewodnim był makaron, oczywiście ręcznie wykonany. Dwa zespoły, które zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego wykonały zielone makarony z sosami i tak: Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak „Zielone tagliatelle z polędwiczką wieprzową i sosem śmietankowym z serem pleśniowym”, a Paulina Sztender i Aleksandra Woronowicz „Makaron  tagliatelle z krewetkami w sosie pomidorowym”. Przygotowane potrawy przypadły do gustu jurorom i dziewczęta zajęły miejsca na podium: 2 miejsce –  Klaudia Grabarczyk i Klaudia Olczak, 3 miejsce –   Paulina Sztender i Aleksandra Woronowicz. Gratulujemy !!! Dziękujemy także naszemu byłemu uczniowi Bartkowi Rojkowi za cenne wskazówki, których udzielił w trakcie przygotowywania obu zespołów do konkursu.

          • I-sze miejsce w Przeglądzie Kabaretów!

          • Nasi przezabawni koledzy z klasy maturalnej Krystian Mydłowski i Patryk Kwiecień potwierdzili swój talent sceniczny zdobywając 1. miejsce w Gminnym Przeglądzie Kabaretów „Koń by się uśmiał”. Ich skecz-parodia Dnia Otwartego w naszej szkole-rozbawił do łez zarówno publiczność, jak i jury. Krystian i Patryk postawili na bardzo trudną formę artystyczną, łącząc monolog z elementami pantomimy. Dodatkowo Krystian został nagrodzony jako Osobowość Kabaretowa. Gratulujemy!!!

          • Dzień otwarty w naszej szkole

          • W piątkowe popołudnie kilkudziesięciu gimnazjalistów mogło się przekonać, że Gastronomik to najlepsza szkoła w okolicy. Dzień Otwarty upływał pod hasłem: „Zostań kreatorem smaku” i rzeczywiście ten zmysł był najbardziej rozpieszczany. Na gości czekało wiele atrakcji: na każdym piętrze znajdowały się ciekawie zaaranżowane punkty informacyjne stylizowane na hotelową recepcję czy biuro podróży. Tu nasi przyszli uczniowie mogli poznać tajniki zawodu i porozmawiać z przedstawicielką hotelu Sielanka, z którym szkoła od niedawna współpracuje. W salach technologicznych odbywały się natomiast warsztaty kulinarne. Goście mogli podziwiać kunszt pana Michała Molendy, który wyczarował genialne potrawy charakterystyczne dla kuchni tajskiej i meksykańskiej. W sali obok królowały urocze babeczki, które gimnazjaliści mogli dowolnie udekorować. Atmosfera była fantastyczna, goście najedzeni i uśmiechnięci. A to jeszcze nie koniec wrażeń. Napięcie sięgnęło zenitu w chwili losowania niezwykle atrakcyjnych nagród: stylowe torby, książki, kubki, a nawet tablet trafiły do uszczęśliwionych uczniów okolicznych szkół. To był dzień, o którym będzie się jeszcze długo mówiło! Zapraszamy do Gastronomika!

          • Porozumienie o współpracy

          • W dniach 21 marca 2018 r. oraz 5 kwietnia 2018 r. zostały podpisane porozumienia o współpracy z partnerami: firmą Altera Sp. z o.o. prowadząca Hotel Sielanka nad Pilicą w otoczeniu wspaniałej przyrody oraz Grupą Arche prowadzącą nowopowstający Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii, mające na celu rozwój szkolnictwa zawodowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie szkolnictwa zawodowego. Są to wspaniałe miejsca gdzie nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, odbywania praktyk zawodowych oraz nabywania nowych umiejętności i wiadomości w dziedzinie gastronomii i hotelarstwa.

          • Mikser Kulinarny

          • Spotkanie jest bezpłatne.

            W programie m.in.:

            • edukacyjny pokaz kulinarny z tłuszczami w roli głównej poprowadzony przez Jarka Walczyka – Prezesa Fundacji Klubu Szefów Kuchni, szefa kuchni restauracji Pink Lobster,
            • prezentacja produktowa o tłuszczach, poprowadzona przez Katarzynę Nogę z ZT Kruszwica,
            • kwiaty jadalne od A do Z – prezentacja Zofii Zienkiewicz z Ogrodnictwa Lawenda,
            • degustacja wody Kropla Delice i vademecum sommeliera wodnego według Matiasa Glusmana, sommeliera wodnego i eksperta Coca-Cola,
            • test wiedzy i mini-konkursy, w których do wygrania będą nagrody – w tym tygodniowe staże oraz gadżety.
          • Kawalerzyści, migranci, cykliści

          • Co łączy Cyklistów, Kawalerzystów i Migrantów z 1918r.? Co rozumiemy pod pojęciami „niepodległość” / „podległość”? Na te i wiele innych ważnych pytań musieli sobie odpowiedzieć uczniowie kl. 1Ta i 2Ta podczas wystawy i warsztatów pt. "Kawalerzyści, migranci i cykliści" zorganizowanej przez fundację Ari Ari w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii.

            Zajęcia spowodowały że uczniowie dostrzegli związek między historią jednostek i dziejami państwa polskiego.

          • Niewidzialna Wystawa

          • Jeśli jeszcze nie odwiedziliście „Niewidzialnej wystawy” to naprawdę powinniście się tam wybrać. Jest to wyjątkowa podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…Na uczniach, którzy brali udział w tym niezwykłym doświadczeniu, wystawa zrobiła ogromne wrażenie. Przede wszystkim zdali sobie sprawę, z jakimi trudnościami muszą każdego dnia mierzyć się niewidomi i niedowidzący. Jednocześnie zrozumieli, że osoby pozbawione zmysłu wzroku, potrafią w niewiarygodny sposób posługiwać się innymi zmysłami.

        • "Atrakcyjni na rynku pracy"
          • "Atrakcyjni na rynku pracy"

          • Informujemy, że ostateczny termin składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w Projekcie „Atrakcyjni na rynku pracy” upływa 13.03.2018r. (wtorek). Pierwsza edycja kursu barmańskiego dla klasy 4 Technikum i 3 ZSZ rozpoczyna się 17.03.2018r. o godz. 8.30 do godz. 17.00. Kolejne zajęcia odbędą się 07.04.2018r. oraz 14.04.2018r. w godzinach 8.30 – 17.00. W dniu 15.03.2018r. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne i wprowadzające do kursu. Przypominamy, że obecność podczas zajęć jest obowiązkowa.

        • Informacja dla rodziców!
          • Informacja dla rodziców!

          • Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 22 marca 2018 r. o godz. 17.00. Tematem zabrania będą zagrożenia ocenami niedostatecznymi, obniżone oceny zachowania w klasie 4 technikum, a także z bieżące oceny z przedmiotów i zachowanie w klasach 1 – 3 technikum oraz 1 branżowej szkoły i 2 – 3 zsz .