• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 11.10.2020

• W ramach kontynuacji realizacji programu kulturowego, w niedzielę, wybraliśmy się na rejs na jedną z wysp archipelagu Sporad Północnych, czyli wyspę Skiathos. Mieliśmy wówczas szansę zobaczyć jak wygląda Grecja z zupełnie innej strony, a także poznać życie lokalnych Greków oraz nauczyć się tradycyjnych greckich tańców. Na wyspie odwiedziliśmy także punkt widokowy, z którego piękny widok rozpościera się na całe miasto oraz plażę Koukunaries (plażę szyszkową), gdzie mieliśmy szansę skorzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i morskich. Dzień uważamy za bardzo udany. Było wspaniale!

/Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061822, realizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe/

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 10.11.2020

• Weekend pełen wrażeń rozpoczęliśmy od wycieczki, podczas której odwiedziliśmy kompleks skalno-klasztorny w Meteorach. Miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele historii związanych z klasztorami i specyfiką życia mnichów, a także przybliżyła różnice między religią katolicką a prawosławną. Dzięki wizycie w pracowni ikon i krótkiej lekcji dowiedzieliśmy się również, iż ikony nie są malowane, lecz pisane. Nie obeszło się także bez pamiątkowych zdjęć, które stanowią jedynie część najlepszych wspomnień i obrazów, które pozostaną w naszej pamięci!

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 09.10.2020

• Piątek to weekendu początek, ale mimo to my nie odpoczywamy i dalej wykonujemy swoje zadania.

Technicy żywienia i usług gastronomicznych mieli dziś okazję nauczyć się w jaki sposób przygotowywać dania typowe dla kuchni greckiej, w tym między innymi musakę. Na stanowisku kelnera doskonalili umiejętności nakrywania stołów, dobierania zastawy oraz przygotowania restauracji na przybycie gości. Hotelarze natomiast, przygotowywali dla nich wyposażenie pokoi, a także w ramach pracy recepcjonisty przywitali i oprowadzili ich po terenie hotelu, wskazując pokoje i przekazując najważniejsze informacje dotyczące całego obiektu.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 08.10.2020

• Pogoda w Grecji dopisuje a my pracujemy dalej.

Czwartego dnia praktyk technicy żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję przygotować prowiant dla grup opuszczających hotel, a także potrawy z manu restauracji, w których znalazły się zupa, a także dania mięsne. Pracując na stanowisku barmana, realizowali zamówienia gości oraz wykorzystując różne techniki i sposoby przygotowywania sporządzali wszelkiego rodzaju napoje. Hotelarze natomiast, wykonywali zadania w ramach sprzątania ogólnego zajmując się porządkowaniem jednostek ogólnodostępnych w hotelu, dobierając do tego odpowiednie urządzenia, sprzęt i środki czystości.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 07.10.2020

• Kolejnego dnia mobilności gastronomowie zajmowali się realizacją zamówień gości hotelowych zarówno na sali konsumenckiej, jak również za barem. W ramach pracy na kuchni, wykorzystując odpowiednie techniki porcjowali, dekorowali i wydawali potrawy. Technicy hotelarstwa natomiast zadbali, dziś o utrzymanie czystości i porządku w częściach mieszkalnych hotelu oraz wykonywali zadania zlecone przez opiekunów praktyk, mieszczące się w zakresie obowiązków wynikających z pracy na stanowiskach działu służby pięter.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój" 06.10.2020

• Drugiego dnia praktyk technicy żywienia i usług gastronomicznych podjęli pracę zarówno na kuchni, jak i serwisie w restauracji hotelowej. W ramach pracy na stanowisku kucharza zapoznali się z zasadami oceny jakościowej żywności oraz stosowanym sprzętem, a także przyrządzali potrawy z menu restauracji. Na stanowisku kelnera, zostali wdrożeni w standardy obsługi gości oraz obowiązki wynikające z pracy w tym zawodzie, jednocześnie stawiając pierwsze kroki w tym zakresie. Technicy hotelarstwa natomiast, mieli okazję zapoznać się z pracą w hotelowej pralni, dowiadując się o sposobach czyszczenia i dezynfekcji oraz obsłudze maszyn.

• "Praktyki zagraniczne szansą na rozwój"

• Kalimera! Witamy Grecję i zaczynamy naszą dwutygodniową przygodę u podnóży mitycznego Olimpu!

To tu, w ramach mobilności, przez kolejne tygodnie nasi uczniowie z kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa będą odbywać swoje praktyki.

Już pierwszy dzień spędziliśmy bardzo pracowicie. Upłynął nam on pod znakiem spotkań informacyjnych, zajęć BHP oraz innych szkoleń, które miały na celu przygotować nas do bezpiecznej i przyjemnej pracy w kolejnych dniach.

To był naprawdę ciekawy dzień, dlatego już nie możemy doczekać się następnych, w czasie których będziemy mogli zmierzyć się z wieloma zadaniami, a także poznać piękno i kulturę Grecji!

• Uwaga Uczniowie!

• Uwaga!

Na terenie szkoły oraz podczas spotkań z wychowawcami
            uczniowie zobowiązani są do stosowania
            środków ochrony indywidualnej (maseczki, przyłbice)
            oraz zachowania dystansu społecznego.

Uczniowie proszeni są o posiadanie własnych przyborów do pisania.

• Atrakcyjni na rynku pracy - kurs barmański

• Uwaga uczniowie!

Kurs barmański dla uczestników Projektu UE Atrakcyjni na rynku pracy" odbędzie się 31 sierpnia 2020r. (poniedziałek) w godz. 8.30 - 16.30.
            W tym dniu będzie także egzamin końcowy.
            Proszę o przygotowanie się z teorii oraz praktyki.

• Uwaga Ósmoklasiści!

• Kandydaci, którzy ze względów formalnych (w tym cudzoziemcy)
            nie mogą złożyć wniosku rekrutacyjnego
            do naszej szkoły w system
            ie elektronicznym,
            proszeni są o osobiste zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

22 / 727 35 27 lub 22 / 717 44 00