• W królewskim stroju

          • Znane powiedzenie mówi, że nie szata zdobi człowieka, ale każdy kto gościł na warsztatach zorganizowanych przez edukatorów z Zamku Królewskiego, może z tą ludową mądrością polemizować. Przede wszystkim uczniowie mogli przekonać się, jak znaczącym i wiele mówiącym o nas elementem jest strój: i ten codzienny, i ten, który przywdziewamy, by uczcić jakieś święto. Poza tym historia stroju to fascynująca i lśniąca tysiącem anegdot opowieść o tym, jak za pomocą ubrania wyrazić siebie: swoje poglądy, przynależność społeczną, status majątkowy. Najatrakcyjniejszą częścią zajęć była ta, podczas której uczniowie mieli szansę na ubranie się w zrekonstruowane stroje pochodzące z XVIII i XIX wieku. Każdy chętnie dobrał pasujący do niego żupan, delię, suknię czy frak. Efekt końcowy był oszałamiający! Królewskie stroje przeobraziły uczniów naszego technikum w arystokratów i arystokratki. Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia przedstawiające nasze metamorfozy.

          • Obchody rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

          • Dnia 11 listopada 2019 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem pani Dyrektor Teresy Korczak, pani Anny Maj oraz pana Tomasza Arta wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym, a następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, gdzie poszczególne zaproszone delegacje instytucji oraz szkół złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

          • "Szkoła do hymnu"

          • 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. 

          • Podziękowania!

          • Dnia 12 listopada 2019 r. nasza szkoła otrzymała podziękowania od Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii za udział w akcji "Światełko pamięci dla zmarłych mieszkańców"

          • Wycieczka do Filtrów Warszawskich

          • Dnia 06 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili Zespół Filtrów Warszawskich znajdujący się przy ul. Koszykowej 81 w Warszawie. Działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie przywitały młodzież swoim kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, Nasz przewodnik - edukator przybliżył uczniom specyfikę unikalnych w skali światowej rozwiązań zastosowanych przez brytyjskiego inżyniera Williama Lindleya. Nasza grupa obejrzała zarówno Wieżę Ciśnień, jak i zwiedziła Muzeum Wodociągów i Kanalizacji, imponujące Filtry Powolne oraz Zakład Filtrów Pośpiesznych. Edukacyjny wyjazd zakończony został również obowiązkowym „akcentem gastronomicznym”.

          • Tydzień Konstytucyjny

          • Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już uczestniczyli w VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Zajęcia na temat Konstytucji, wolności słowa i mowy nienawiści przeprowadział pani Eliza Rutynowska.

          • Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

          • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni w sportowej rywalizacji.  W czasie zmagań drużyn reprezentujących poszczególne klasy pojawiło się dużo zabawy i emocji. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak  i umiejętnościami zawodowymi.

            Wyniki rywalizacji:

            I miejsce - klasa 1 Tżb

            II miejsce - klasa 4 T

            III miejsce - klasa 1ka

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

          • Jak się wyróżnić? - spotkanie z przedstawicielem Wyższej Szkoły Bankowej.

          • Uczniowie klas 4Ta i 3k uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Zagadnienia poruszane na tych zajęciach dotyczyły wyzwań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się rozpoczynając studia czy wchodząc na rynek pracy. Tematem spotkania były:

            • Rozmowa rekrutacyjna  - jak się wyróżnić?
            • Wystąpienia publiczne - jak się nie dać tremie?
          • Spotkanie hotelarzy z Danielem Koślą

          • Dnia 9 października 2019 r. uczniowie kierunku technik hotelarstwa mieli okazję spotkać się i porozmawiać z panem Danielem Koślą – hotelarzem z pasją, praktykiem zajmującym się obecnie programami informatycznymi w hotelarstwie, który rozpoczął karierę jako asystent wykończenia grafiki w Quad Graphics firmie poligraficznej w USA , w Susex, Wisconsin, a także pracował na stanowiskach kierowniczych w hotelach Hilton w Warszawie i Cienkocienko w Ciechocinku oraz jako odpowiedzialny za PR w biurze podróży Octopus Adventure. Pan Daniel opowiedział młodzieży o swoich doświadczeniach podczas studiów i wchodzenia do zawodu w praktyczny sposób, odpowiadał również na zadane pytania. Podczas spotkania młodzież miała możliwość zapoznać się z programem informatycznym Opera stosowanym w renomowanych hotelach.

          • Baza Wolontariatu

          • W dniu 20 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas 1-szych z Panią Edytą Banasiewicz, która jako koordynatorka projektu przedstawiła uczniom zasady działania Bazy Wolontariatu w Powiecie Piaseczyńskim i zachęcała młodzież do zaangażowania się w pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym. Powiatowa Baza Wolontariatu w Piasecznie powstała z myślą o osobach potrzebujących pomocy drugiego człowieka i jej celem jest łączenie osób potrzebujących pomocy z osobami, które taką bezinteresowną pomoc mogą nieść. Jeśli jesteście zainteresowani niesieniem pomocy innym, zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółami tutaj

          • "Atrakcyjni na rynku pracy"

          • UWAGA   UCZNIOWIE !!!

            Rozpoczynamy kolejny etap rekrutacji uczestników do Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”. Wnioski do pobrania w bibliotece szkolnej lub ze strony internetowej szkoły (zakładka Projekt UE). Proszę zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi sposobu ich wypełniania (tablica I piętro). Wypełniony komplet dokumentów proszę składać do 27.09.2019 r. (piątek) do koordynatora projektu.

            Informuję, że w kursie barmańskim mogą uczestniczyć tylko uczniowie pełnoletni. Ponieważ projekt trwa już drugi rok nie ma naboru na kurs cukierniczy i baristy.

            Koordynator projektu: p. Monika Ziółkowska

          • Narodowe Czytanie 2019

          • Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

            Przedstawiciele naszej szkoły wzięli również udział w akcji organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Lektorzy (w tym uczeń klasy 2 Ta -Kacper Klimek) czytali wybrane fragmenty nowel polskich autorów, które zaproponowała para prezydencka. Obecni uczestnicy byli pod wrażeniem umiejętności interpretacyjnych lektorów. W części gastronomicznej spotkania naszą szkołę rewelacyjnie reprezentowały uczennice kl. 3 k uprzejmie pomagając w wyborach gastronomicznych zaproszonym gościom.

        •                               Uwaga uczniowie!
          • Uwaga uczniowie!

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

            odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 900.

            Obowiązuje strój galowy!