• Mikser Kulinarny
     • Mikser Kulinarny

     • 26 października 2017 pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach „Mikser Kulinarny” w ramach programu Szef dla Młodych Talentów – w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania była polska kuchnia tradycyjna i historyczna, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw i owoców, w ujęciu nowoczesnym. Maciej Nowicki, Szef Kuchni Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, bardzo ciekawie przedstawił publikacje kulinarne z XVII, XVIII i XIX wieku. Opisał trudności związane z odtwarzaniem starych przepisów dotyczących  zarówno surowców jak i poprawności historycznej sposobu podania i wyglądu potraw. Przypomniał coraz bardziej popularne, a nie używane od wieków surowce: topinambur, skorzonera, oman wielki, marek kucmerka. Zostały one wyparte przez podobne, ale łagodniejsze w smaku i o wiele łatwiejsze w obróbce, ziemniaki. Jeszcze bardziej interesująca dla uczniów była prelekcja Radosława Pernacha z Makro Cash and Carry dotycząca owoców egzotycznych połączona z degustacją. Owoce znane i mniej znane, ciekawostki, cechy sygnalizujące dojrzałość zbiorczą, konsumpcyjną i przejrzałość będą z pewnością przydatne w pracy kucharza.     Młodzież zainteresował również edukacyjny pokaz kulinarny poprowadzony przez Jakuba Steuermarka, szefa kuchni Oerlemans, który zaprezentował m.in. zestaw shake’ów z polskich owoców oraz polskie warzywa starych odmian jako przykład dodatków do dań mięsnych i rybnych. Na zakończenie warsztatów przeprowadzono quiz, który nie sprawił naszym uczniom większych problemów, a stanowił nie lada wyzwanie, gdyż dwie osoby o największej liczbie punktów wygrają staże – w restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko w Szczawnie-Zdroju u Wojciecha Harapkiewicza oraz w Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, pod okiem Macieja Nowickiego.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej to święto uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy związanie są z oświatą. Każdego roku obchodzimy je uroczyście, starając się jednocześnie, aby powaga ważnego dnia łączyła się z radością ze wspólnego świętowania. Tegoroczne obchody DEN miały niezwykły przebieg. Po ślubowaniu klas pierwszych głos zabrała pani dyrektor Teresa Korczak, która wielokrotnie podkreślała jak ważna jest współpraca szkoły z rodzicami. Mówiła o wartości edukacji we współczesnym świecie i zachęcała zgromadzonych uczniów i nauczycieli do zespołowego wysiłku w dążeniu do osiągania sukcesu. Do tych słów odniosła się pani Katarzyna Paprocka z zarządu Starosta Powiatowego w Piasecznie dodając, że młodość to czas trudnych wyborów, w których zawsze można liczyć na wsparcie nauczycieli. Szczególnie wzruszającym punktem szkolnej uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom Macieja Myszkowskiego, Klaudii Grabarczyk, Natalii Jaskółowskiej oraz Klaudii Staluszki. W ten sposób Dyrekcja i Rada Pedagogiczna postanowiły wyrazić swoją wdzięczność oraz podziękować za wychowanie tak wartościowych ludzi jak wspomniani wyżej przedstawiciele naszej szkoły.

      Nie wolno zapomnieć o 2. części uroczystości-kabarecie przygotowanym przez członków Szkolnego Koła Artystycznego. Klaudia Molak i Paulina Sztender wcieliły się w konserwatorki powierzchni płaskich, które bezpardonowo komentowały szkolną rzeczywistość, budząc salwy śmiechu wśród widowni. Kolejne skecze ilustrowane były pięknymi i wzruszającymi piosenkami z repertuaru najwybitniejszych polskich artystów, które z wdziękiem i niemałym talentem zaprezentował duet w składzie: Aleksandra Teodorczuk i Michał Miśkiewicz. W wielkim finale pojawił się na scenie jednorazowy zespół wokalny „Sławomirki” (Patryk Kwiecień i Krystian Mydłowski), brawurowo wykonując piosenkę bazującą na tegorocznym hicie „miłość w Zakopanem”. Po raz pierwszy w historii szkoły artyści zmuszeni zostali przez zachwyconą publiczność do bisowania. To było prawdziwe święto szkoły!

    • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2017/2018
     • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2017/2018

     • Dodatkowe dni wolne

      w roku szkolnym 2017/2018

       

       

      Branżowa Szkoła I stopnia

      Technikum

       

      02 maja 2018r. (środa) oraz 1 czerwca 2018r. (piątek)

      Egzamin maturalny – pisemny

      3 dni: 4, 7 i 8 maja 2018r.

      Egzamin zawodowy – część pisemna

      19 czerwca 2018r.

       

      Dni wolne po odpracowaniu:

      Dzień do odpracowania

      Dzień odpracowania

      30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)

      7 kwietnia 2018 r. (sobota)

       

    • Uroczystości rocznicowe
     • Uroczystości rocznicowe

     • Dnia 18-go września 2017 r. młodzież naszej szkoły wraz z p. Dyrektor Teresą Korczak wzięła udział w obchodach upamiętniających wydarzenia związane z agresją Armii Czerwonej na tereny II Rzeczpospolitej w dniu 17-go września 1939 r. Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Parafilanym w Piasecznie przy pomniku ofiar Katynia i przypomniały wszystkim obecnym wydarzenia kiedy Armia Czerwona wkroczyła na tereny naszego kraju bez wypowiedzenia wojny, wbrew podpisanej wcześniej między naszymi państwami umowie o nieagresji, ale z wypełnieniem traktatu Ribbentrop-Mołotow. 

    • Rocznica wybuchu II-giej Wojny Światowej
     • Rocznica wybuchu II-giej Wojny Światowej

     • W dniu 7-go września 2017 r. na Cmentarzu Parafialnym w Górze Kalwarii odbyły się obchody upamiętniające 78 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II-giej Wojny Światowej. W uroczystości tej czynny udział wzięła młodzież naszej szkoły wraz z p. Dyrektor Teresą Korczak oraz nauczycielami  p. Anną Maj i p. Dariuszem Zawadzkim.

    • Mikser Kulinarny
     • Mikser Kulinarny

     • Dnia 31 maja 2017 roku dwóch uczniów naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Więcławskiej wzięło udział w bardzo ciekawych warsztatach - Mikserze Kulinarnym Makro Cash & Carry w ramach projektu " Szef dla Młodych Talentów". Oprócz przekazanej wiedzy na temat asortymentu tłuszczów i ich zastosowania przedstawionych przez szefową PR zakładów tłuszczowych Kruszwica oraz mistrza kucharskiego w formie fantastycznego pokazu kulinarnego konfitowania ziemniaków w głębokim tłuszczu, sporządzania marynaty do mięsa na bazie oliwy, sosu vinegrette do sałat, uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i uzyskali w nagrodę bluzy gastronomiczne Akademii Kulinarnej Makro oraz ciekawą książkę albumową o tłuszczach i ich zastosowaniu. Następnie uczestniczyli w krótkich wykładach nt. Banków żywności i ich działalności oraz oszczędzaniu żywności zarówno w warunkach domowych, jak i w zakładach gastronomicznych pt. "Pakuję nie marnuję." Zachwyceni chłopcy otrzymali również białe koszulki z nadrukiem bluzy gastro oraz liczne publikacje Akademii Makro.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak
   • zszgk@o2.pl
   • sekretariat: 22 / 727-35-27, Fax. 22 / 727-33-44 pokój nauczycielski: 22 / 717 44 04 pedagog: 22 / 717 44 13 psycholog: 22 / 717 44 14 warsztaty kierownik : 22 / 717 44 09 informacja dla konsumentów: 22 / 717 44 10
   • ul.Dominikańska 9E 05 - 530 Góra Kalwaria
   • Do siedziby szkoły można dojechać liniami autobusowymi 742, L13, L25, L30 lub PKS Piaseczno, PKS Grójec . Długość drogi z przystanku autobusowego (do wejścia głównego budynku) wynosi ok. 500 metrów
 • Biuletyn informacji publicznej